vele jaren deel uitgemaakt van het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders en nu nog bent u gedele geerde van die afdeling in de Bonds raad. Ook als bioscoopexploitant hebt u uw sporen trouwens verdiend en door uw functie indertijd van Bestuurs lid van het Productiefonds en van lid van de Raad van Beheer van de Cine- tone Studio's hebt u ook in de keuken van de filmproduktie gekeken. Mijnheer Van Leen, u bent een bemind en een beminnelijk man. Dat laatste begrip sluit al bijna in, dat u er niet van houdt uzelf op de voorgrond te plaat sen. Het Hoofdbestuur heeft het echter juist geoordeeld u voor het front van de Bondsraad en in aanwezigheid van een aantal ereleden de lof toe te zwaai en, die u zozeer verdient. Het heeft dit ogenblik daarvoor gekozen, omdat u, hoewel u nog steeds in de Bond en het bedrijf actief bent, toch minder dan wij gewend waren, in ons midden vertoeft. Wij hopen, dat deze contacten nog lang zullen voortduren, maar wanneer u mocht besluiten om u definitief met uw lieve vrouw in een welverdiende rust terug te trekken, dan zouden wij het prettig vinden, wanneer u met vreugde op deze dag zult terugkijken. En eerlijk gezegd zijn wij er wel zeker van, dat u dit zult doen. Het feit, dat u uw verblijf in het buitenland hebt onderbroken om persoonlijk bij de benoeming tot erelid aanwezig te zijn, bewijst, dat de gene genheid die wij voor u hebben, weder kerig is. Ik wil, alvorens over te gaan tot voor lezing van de oorkonde, de wens uit spreken, dat u als erelid van de Bond nog vaak en in goede gezondheid bij ons zult zijn". In zijn dankwoord verklaarde het nieu we erelid, dat de Bondsraad hem met deze benoeming het mooiste geschenk van zijn leven had gegeven. Na de sluiting der vergadering maak ten de leden van de Bondsraad en de Bondsleden, die als toehoorders de vergadering hadden bijgewoond, ge bruik van de door het Hoofdbestuur geboden gelegenheid de heer Van Leen met zijn benoeming geluk te wensen. Op 11 april 1974 werd in Amsterdam de nieuwe bioscoop City 3 geopend, in de souterrainruimte van het City-theater aan het Kleine Gartmanplantsoen, dat hiermee het eerste 'drielingtheater' van de hoofdstad is geworden. City 3 heeft 90 zitplaatsen en zal volgens de directie niet primair als move-over theater geëxploiteerd worden. 18

Film | 1974 | | pagina 18