Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf Voorzitter Raad voor de Kunst Uitreiking volgende kaart De verzekerde krijgt elk jaar een kaart, althans wanneer in het voorafgegane jaar premie voor hem aan het fonds is betaald. Berichtkaarten verzonden Het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoop bedrijf geeft iedere deelnemer een keer per jaar een over zicht van de stand van zijn pensioenverzekering. Dit ge schiedt door middel van zogenaamde „berichtkaarten" waar op een aantal belangrijke gegevens zijn vermeld o.m. de pensioengrondslag in het jaar waarover premie is geboekt en de aanspraken die daaraan en aan de betaalde pre mies in voorafgaande jaren kunnen worden ontleend. Op de kaarten wordt een toelichting gegeven op de afge- UDerSteUrSCUrSUS-C drukte gegevens. Onlangs zijn de kaarten, die de stand van de verzekering op 31 december 1972 weergeven, naar de aangesloten werk gevers verstuurd. Daarbij is het verzoek gedaan ze aan de werknemers uit te reiken of ze toe te zenden aan degenen die inmiddels het bedrijf hebben verlaten. De verzekerden wier deelneming in het pensioenfonds op 31 december 1972 premievrij werd voortgezet wegens inva liditeit ontvangen de berichtkaart rechtstreeks van het fonds. Het is van belang de kaart goed te bewaren tot een nieuwe is ontvangen. De laatste kaart vervangt alle voorgaande kaarten. In de laatste opgave zijn nl. de pensioengegevens van de vorige kaarten verwerkt. Zoals in 'Film' nummer 276/277 van december 1973 op pagina 26 werd gepubliceerd is de eerste cursus-C inmiddels met succes voltooid en werden tijdens de Filmweek Arnhem 1973 de eerste 22 diploma's uitgereikt. 1. 2. 3. 4. Geen berichtkaart ontvangen? Geen berichtkaarten zijn verzonden voor degenen die inmid dels zijn gepensioneerd of binnenkort gepensioneerd zullen worden. De gegevens omtrent de stand van hun verzeke ring worden vermeld in hun pensioentoekenningsbrief. Andere verzekerden voor wie in 1972 premie aan het fonds werd betaald en die desondanks geen berichtkaart hebben ontvangen (b.v. omdat hun laatste bij het fonds aangesloten werkgever hun adres niet kende) kunnen deze alsnog aan vragen bij de administrateur van het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf, Bos en Lommerplant soen 1Postbus 8300, Amsterdam. Daarbij dient de verzekerde te vermelden: zijn volledige naam en voorletters; zijn geboortedatum; zijn adres; de naam (namen) van de ondememing(en) in het film en bioscoopbedrijf, bij welke hij in het jaar 1972 heeft gewerkt; 5. de aard van de werkzaamheden die hij bij deze werk- gever(s) verrichtte. Degenen, voor wie in 1972 geen premie aan het bedrijfs pensioenfonds is betaald omdat voor hen vrijstelling van de verplichting tot deelneming is gevraagd of verkregen op grond van een reeds bestaande pensioenvoorziening, ont vangen uiteraard ook geen berichtkaart van het bedrijfs pensioenfonds. Inlichtingen over hun pensioenvoorziening dienen zij zono dig te vragen bij hun werkgever of bij het betrokken onder nemingspensioenfonds. Controleer zelf! Een verzekerde, die van mening is, dat de op de kaart ver melde pensioengrondslag waarover in 1972 premie voor hem is betaald of andere vermelde gegevens onjuist zijn, advise ren wij in zijn eigen belang daarover spoedig aan de admi nistrateur (adres zie boven) te schrijven, onder opgave van het op de kaart vermelde registratienummer. Het verdient echter wel aanbeveling zo mogelijk eerst even overleg met de werkgever te plegen. De termijn gedu rende welke nog opmerkingen over de berichtkaart van 1972 gemaakt kunnen worden sluit 31 december 1974. Heeft de verzekerde geen berichtkaart 1972 ontvangen dan moet hij deze ook vóór deze datum aanvragen. Deze cursus houdt zich, zoals bekend, in hoofdzaak bezig met de theorie en de praktijk van transistor- en schakel technieken, die bij de tegenwoordige projektie-automaten toepassing vinden. Hij wordt mondeling gegeven en wel eens per veertien dagen van 10.30 tot 13.00 uur (met uitloop mogelijkheden tot 15.00 uur) te Amsterdam. De tweede cursus loopt sedert november 1973 en zal in september a.s. zijn voltooid. Bij voldoende belangstelling zal in oktober 1974 een derde cursus-C van start gaan, waarvoor de inschrijving inmiddels is opengesteld. De totale kosten voor de cursus bedragen f 125,waarbij komt een inschrijfeld van f 10, Als toelatingseis geldt, dat de kandidaten in het bezit moe ten zijn van het operateursdiploma-B, bij gebreke waarvan een toelatingsexamen moet worden afgelegd, teneinde vast te stellen of de gegadigde in voldoende mate op de hoogte is van de beginselen der elektrotechniek en versterker techniek. De kosten voor het toelatingsexamen bedragen f 20,—. Nadere inlichtingen, alsmede aanmeldingsformulieren, wor den op aanvrage gaarne verstrekt door het secretariaat van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoop personeel, dat op het Bondsbureau is gevestigd. Tot voorzitter van de Raad voor de Kunst is benoemd de heer L. J. de Ruiter te Bergen (NH). De heer De Ruiter die sinds 1971 dijkgraaf is van het Hoogheemraadschap Uitwa- terende sluizen te Edam, werd in 1919 in Zwolle geboren. In juli 1945 werd hij benoemd tot burgemeester van Kuinre en Blankenham (O). Dit ambt heeft hij tot 1960 uitgeoefend, want in dat jaar werd hij benoemd tot burgemeester van Bergen (NH). In zijn Overijsselse jaren was de heer De Rui ter ook lid van de Provinciale Staten van Overijssel voor de P.v.d.A. en als zodanig betrokken bij de oprichting van de Raad voor Maatschappelijk en Cultureel Werk in Overijs sel. Als burgemeester van Bergen heeft hij een groot aandeel gehad in de totstandkoming van het kunstenaarscentrum Bergen en was hij nauw betrokken bij het kunstbeleid in dat deel van de provincie. Hij is thans nog lid van de Culturele Raad Noord-Holland, voorzitter van de Tentoonstellingscom missie en voorzitter van de Toneelcommissie Noord-Holland. 24

Film | 1974 | | pagina 24