AFSCHEID C. VAN LIERE Bij het overlijden van Adolphe Trichet In de jaarlijkse ledenvergadering van de Afdeling C, ge houden op 3 april j.l., heeft de heer C. van Liere zijn functie als Bestuurslid neergelegd, omdat hij als exploitant van de bioscopen in Vlissingen en Goes het bedrijf zou gaan ver laten. Wij achten het juist op deze plaats te releveren dat de heer Van Liere als opvolger van zijn vader sedert 1936 samen met zijn broer in het bedrijf werkzaam is geweest en dat hij van 1946 af tot heden de Bond en zijn mede-leden in talrijke functies onafgebroken heeft gediend. Hij heeft zich aldus een zeer respectabele staat van dienst verworven en vol gens de woorden van de Afdelings-Voorzitter in bovenge noemde ledenvergadering is de organisatie hem daarvoor veel dank verschuldigd. Na afloop van de ledenvergadering werd aan de heer Van Liere en zijn echtgenote door het Afdelingsbestuur een af- scheidsdiner aangeboden dat een zeer geanimeerd verloop had en waaraan de heer Van Liere ongetwijfeld nog lang met genoegen zal terugdenken. Op 3 mei is na een lange en ernstige ziekte te Parijs over leden de heer Adolphe Trichet in de ouderdom van 68 jaar. De heer Trichet, die in 1950 een van de oprichters was van de Union Internationale de l'Exploitation Cinématographi- que, heeft sinds dat jaar de functie vervuld van Secretaris- Generaal van de Unie. Hij was een man van grote bekwaamheden, wiens woord veel gezag had, niet alleen in de kring van de bioscoop exploitanten op internationaal en nationaal niveau (hij was elf jaar voorzitter van de Franse organisatie van bioscoop exploitanten), doch ook daar buiten. Als Secretaris-Generaal van de U.I.E.C. heeft hij zich ener giek ingezet voor de behartiging van de belangen der bio scoopexploitatie. Zijn werkzaamheid werd gekenmerkt door zijn diplomatieke en organisatorische gaven aan de ene kant en zijn enorme kennis van zaken aan de andere kant. Het heengaan van de heer Trichet is een ernstig verlies voor de internationale organisatie van bioscoopexploitanten. Zij die met de heer Trichet in die organisatie hebben samen gewerkt, verliezen in hem een goede en beminnelijke collega. lules Croiset en Leen longewaard in een scène uit „Help, de dokter verzuipt" van Nicolai van der Heydo (Fuga Film Producties B.V./ Maggan Films B.V.)

Film | 1974 | | pagina 7