2e prijs categorie A: „The line", animatiefilm vervaardigd in opdracht van Philips door Toonder Studio's BV.; regie Per Lygum; 3e prijs categorie B: „Money on the move", vervaardigd in opdracht van de Amro Bank door Carillon Audiovisual Media B.V.; regie R. Erends; 3e prijs categorie C: „Holland terra agronomica", vervaar digd in opdracht van het Ministerie van Landbouw en Visserij door Carillon Audiovisual Media B.V; regie R. Erends; 3e prijs categorie H: „To catch a customer", vervaardigd in opdracht van Good Year door Cinecentrum B.V.; regie Charles Huguenot van der Linden. De beide hoofdprijzen (Grand Prix) waarvan er één wordt toegekend aan de naar de mening van de uit 29 personen bestaande internationale jury, beste film bestemd voor een algemeen publiek en de tweede voor de beste film bestemd voor een gespecialiseerd publiek, bleven in Scandinavië. De eerste ging naar Zweden voor de film: „The flame" (Kockums Mekanika Verksted AB; produktie: Sandell Film AB) en de tweede, zoals gezegd, naar Finland voor de film ,,A Bridge" (Bureau voor Economische Informatie; produktie; Filmryhma OY). De jaarlijkse Infor filmprijs ging eveneens naar Zweden en wel naar de film „Safety behind the wheel" van Volvo: produktie Broberg/Ekland AB. Tijdens het Festival zijn de deelnemers op royale wijze ont vangen door het Gemeentebestuur van Helsinki en door de Minister van Buitenlandse Zaken, terwijl tijdens de geani meerde slotbijeenkomst werd aangekondigd dat het Festival in 1975 zeer waarschijnlijk in Montreux, Zwitserland, zal plaatsvinden. Op 18 juli werd aan de Haagse Spuistraat de inbouwbioscoop Apollo 2 in gebruik genomen. Het nieuwe theater werd ont worpen door architect ir. G. A. Stroek uit Oude Wetering en telt 180 plaatsen. De bioscoop is ingebouwd in de voorma lige bovenfoyer van Apollo (dat overigens reeds 65 jaar bestaat). Voor Apollo 2 moest een speciale filmcabine op het dak worden bijgebouwd. Via een spiegelsysteem bereiken de filmbeelden het doek. Het theater wordt geëxploiteerd door Scala Theater BV. te Den Haag. Directeur R. Uges heeft verklaard, dat het een economische noodzaak is het grote Apollo-gebouw zo efficiënt mogelijk te exploiteren. Vandaar dit inbouwtheater. Het is de bedoeling er zoveel mogelijk Haagse premières in het semi-arthouse genre te vertonen. 17

Film | 1974 | | pagina 17