Bondsraad 16 december 1974 Demonstratie Philips In de bovenfoyer van Catharijne gaf Philips een demonstra tie van de mogelijkheden die een videorecorder plus een monitor ook aan bioscoopexploitanten kan bieden, bijvoor beeld het vertonen van op videoband 'overgeschreven' film fragmenten of trailers (in kleur). Een aantal Nederlandse bioscopen brengt deze attractieve vorm van informatievoor ziening reeds in de praktijk, gewoonlijk in de hal van de theaters. De bediening van de apparatuur is zeer eenvoudig, aangezien met cassettes gewerkt wordt. In Utrecht werd gebruik gemaakt van cassettes met fragmenten uit Neder landse speelfilms; deze cassettes werden opgespeeld door Cinecentrum. Eveneens in de bovenfoyer bevond zich een demonstratie model van een aluminium bulletinkastje van de firma Falco te Vriezenveen. Het grote voordeel van deze weerbestendige en afsluitbare vitrines is, dat de filmfoto's met magneetjes bevestigd kunnen worden, zodat het materiaal in het geheel niet beschadigd wordt. Op 16 december 1974 is de Bondsraad voor de Nederlandse Bioscoopbond in nagenoeg voltallige vergadering bijeen geweest. AFSCHEID J. KEIZER Bij de opening sprak de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, onder meer de volgende woorden: "Deze vergadering is niet alleen buitengewoon, omdat zij geen "jaar"-vergadering is, maar ook omdat zij de laatste is, waaraan de heer I. Keizer zal deelnemen. Hij gaat af scheid nemen wegens het beëindigen van zijn directeur schap bij het Corso Theater te Rotterdam. De heer Keizer heeft de Bond in verscheidene functies ge diend. Hij was van 1957 tot 1967 bestuurslid-penningmeester en vanaf 1967 tot 1969 bestuurslid-Vice-Voorzitter van de Afde ling Rotterdam; vanaf 1963 tot 1969 lid van de Afdelings- raad; vanaf 1969 gedelegeerd lid van de Bedrijsafdeling Bio scoopexploitanten uit de Afdeling A in de Bondsraad en voorts sedert 1970 plaatsvervangend lid van de Commissie Nieuwe Zaken. Nu U vertrekt verliest het bedrijf een man met grote kennis van zaken en de gave om op humoristische wijze op het juiste ogenblik tijdens spannende momenten ontspanning te brengen. Wij gunnen U van harte de rust die U in de toekomst denkt te vinden. Wij wensen U het allerbeste en blijven aan U denken als een zeer gewaardeerd lid van onze organisatie." Spreker hoopt, dat het de heer Keizer gegeven zal zijn, het wel en wee van ons bedrijf nog jarenlang in goede gezond heid te kunnen volgen. LASTENVERLICHTING Belangrijkste agendapunt was een voorstel van het Hoofd bestuur tot wijziging van het Aanvullingsreglement Bonds- voorwaarden, hierop neerkomende, dat de filmhuurmaxima en andere leveringsvoorwaarden voor de kleinere bioscopen verlaagd, respectievelijk verlicht worden. Het was de bedoe ling van het Hoofdbestuur juist de groep van de relatief kleine bioscopen door een economische lastenverlichting tegemoet te komen. Het voorstel is door de Bondsraad met algemene stemmen aangenomen. De heer Geerts gaf vervolgens namens de leden van de Afdeling D uitdrukking aan zijn waardering voor deze regle mentswijziging. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de heer J. van Dommelen, waarna de vergadering gesloten werd. 35

Film | 1974 | | pagina 35