IN MEMORIAM Afscheid 1. Keizer Met een receptie in de Corso Cinema heeft de heer I. Kei zer op 14 december 1974 zijn loopbaan in het film- en bio scoopbedrijf beëindigd. Per 1 januari 1975 heeft hij zijn funktie van mededirecteur van Corso Cinema in Rotterdam neergelegd. De geanimeerde receptie werd onder meer be zocht door het lid van het Presidium, de heer M. Gerschta- nowitz, verscheidene leden van het Hoofdbestuur, de Voor zitter van de Afdeling A, de heer C. J. Blad, en de Bonds directeur, de heer J. Th. van Taalingen. MULTATULIPPRIJS VOOR ANTON KOOLHAAS Het Bestuur van de Stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst heeft de Multatuliprijs 1974 toegekend aan Anton Koolhaas, de directeur van de Nederlandse Filmakademie. De prijs, groot f 6.000,is hem toegekend voor zijn roman 'Vanwege een tere huid'. De adviescommissie bestond uit de heren Pierre H. Dubois, Rob Nieuwenhuijs en J. J. Pee reboom. De commissie is van oordeel, dat Koolhaas met dit boek een hoogtepunt in zijn oeuvre heeft bereikt. Gaarne wensen wij de heer Koolhaas met deze prijs van harte geluk. PRIJZEN Zojuist werd het bericht ontvangen van het Ministerie van Toerisme en Schouwspelen te Rome dat aan de volgende films de Italiaanse kwaliteitsprijs 1972 van 5,5 miljoen Lire is toegekend: „VAARWATER" van Charles Breyer (scenario en adviezen Jonne Severijn; produktie: Multifilm B.V.). „IDENTITY" van Jan Vrijman (regie en produktie). „BHUTAN TROON DER GODEN" van Jan Boon (regie en produktie). Onze gelukwensen! J. C. Hoek Totaal onverwacht overleed op 6 november aan het einde van zijn vakantie in het buitenland in de zeer jonge leeftijd van 38 jaar de heer J. C. Hoek, exploitant van het Scala Theater te Medemblik en van de reizende bioscoop ge naamd Scaméfilm. De heer Hoek heeft in 1964 de exploitatie van het Scala Theater van de Firma P. Sier en in 1970 de exploitatie van de reizende bioscoop van de Erven S. Kok overgenomen. Bij de heropening in juni van zijn gerenoveerde theater heeft de heer Hoek tevens de aan de bioscoopzaal grenzende Cine-Bar geopend, welke combinatie een succes bleek te zijn. De begrafenis vond plaats op 20 november te Medemblik. Bij de kerkelijke en begrafenisplechtigheden bewezen de vele vrienden en kennissen hem de laatste eer. Het Be stuur van de Afdeling D was vertegenwoordigd door de heren S. M. Spanjaart en C. J. Jelles. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts verscheidene relaties uit het film- en bioscoopbedrijf. Afscheid van M. Gerschtanowitz Tijdens een zeer druk bezochte receptie in de fraaie hal van het Tuschinski Theater in Amsterdam heeft de heer M. Gerschtanowitz op 17 december 1974 afscheid genomen van het film- en bioscoopbedrijf. Per 1 januari heeft hij zijn ac tieve bezigheden in het Matubel-concern neergelegd, daar mede een einde makend aan een lange en indrukwekkende carrière in het film- en bioscoopwezen. Honderden vrienden en relaties gaven acte de présence en maakten dit afscheid voor de heer en mevrouw Gerschtano witz ongetwijfeld tot een onvergetelijke ervaring. De heer Gerschtanowitz heeft zich bereid verklaard een aantal bestuursfunkties binnen de Nederlandse Bioscoop bond te blijven vervullen totdat in zijn opvolging voorzien zal zijn. Zodra hij ook van de organisatie afscheid neemt, zullen wij daar zeker niet stilzwijgend aan voorbijgaan. Een beeld uit de veelbekroonde animatiefilm 'The line', die in opdracht van Philips door Per Lygum en Bert Kroon (van Toonder Studio's) gemaakt werd. Deze film werd op pagina 15 van ons vorige nummer niet aan de juiste makers toege schreven, hetgeen wij hiermede herstellen. 37

Film | 1974 | | pagina 37