PRODUCTIE Internationale promotie Ook dit jaar zal ons land weer zijn vertegenwoordigd tijdens de internationale Fiimmarkt, die in het kader van het beken de filmfestival jaarlijks in Cannes wordt gehouden. Dit jaar zal dat zijn in de periode van 9 tot en met 23 mei en de fraaie Nederlandse stand die opnieuw in samenwerking met de Rijksvoorlichtingsdienst en Cinecentrum wordt verzorgd, zal weer op dezelfde plaats van de eerste etage van het festivalgebouw te vinden zijn. Het wordt de derde maal in successie, dat wij ons in het har: van de internationale filmhandel zullen bewegen en het ziet er naar uit, dat ons land zeker met een zestal nieuwe Nederlandse fiims vertegenwoordigd zal kunnen zijn, bene vens met circa tien korte films vervaardigd met subsidie van C.R.M. Er wordt naar gestreefd onze geprefabriceerde stand vóór de „verscheping" naar Cannes op een nog nader bekend te maken plaats op te bouwen en haar in volle glorie aan pers en andere belangstellenden te tonen. Opdrachtfilm 1975 Evenals in voorgaande jaren bereidt de Stichting Audio visuele Manifestaties, waarin ook onze afdeling Fiimproduk- tie is vertegenwoordigd, de jaarlijkse manifestatie met op- drachtfilms voor. Het evenement zal dit jaar plaatsvinden op 28 augustus we derom in het P.O.C, te Eindhoven. Tevens zal bij die gele genheid de nationale selectie plaatsvinden voor het jaarlijk se Internationale Industriële Filmfestival, dat in de tweede he!fvan oktober in Montreux, Zwitserland wordt gehouden. Hoewel de produktie van opdrachtfiims in 1974 nogal te lijden heeft gehad van de economische teruggang in het bedrijfsleven, heeft een voorlopig onderzoek uitgewezen, dat er toch zeker wel een twintigtal films voor de augustus- manifestatie te verwachten is. Daar ons land bij de Internationale competitie in 1974 te Helsinki hoge ogen heeft gegooid en ook voordien op dit gebied steeds een relatief vooraanstaande plaats heeft in genomen, zal er naar gestreefd moeten worden om ook dit jaar weer met een sterke inzending voor de dag te komen. Gouden Aar Tijdens de internationale consumenten filmcompetitie, die van 20 tot 25 januari 1975 in Berlijn is gehouden, werd de Ne derlandse film „Eten om te leven, leven om te eten" be kroond met een Gouden Aar. Deze film werd vervaardigd in opdracht van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding door Multifilm N.V. te Hilver sum regie Ab Jansen. De bekroning werd toegekend in de categorie informatieve bioscoopfilm. Aan de competitie namen 134 films deel uit 11 landen. Italiaans/Franse filmprijzen Voor ons land dingen de volgende korte films mee naar de Italiaanse filmprijzen 1974 ter grootte van 5,5 miljoen Lire: Ruud Wakers, „Portret van een schilder", produktie Tom Burghard, regie Jan W. van Reyen, „Straf" van Scorpio Films B.V., regie Olga Madsen, „Johan Barthold Jongkind", N.C.R.V.-T.V, regie Rob Mariouw Smit, „Grote Klaas en Kleine Klaas", Idaho Pictures, regie Pieter Verhoef, en „Een gat in de tijd", Burgwal Films, regie J. Severijn. Ter verkrijging van een of meer van de Franse filmprijzen wordt behalve de bovengenoemde films „Straf", „Ruud Wa kers, portret van een schilder" en „Johan Barthold Jong kind", ook de film „Adventure in art" aangemeld. De fiim werd geproduceerd door Paul Huf Film Associates B.V., regie Paul Huf. De films zijn door een selectiecommissie bestaande uit de heren Ch. Boost en O. B. W. Douwes Dekker, bijgestaan door adviseurs van de Italiaanse en Franse Ambassade, als mede het Ministerie van Buitenlandse Zaken, uit een aanbod van 18 korte films gekozen. De gehele jaarlijkse procedure met alle daarbij behorende werkzaamheden en follow-ups is in handen van een ge mengde commissie die werkt onder de naam „Commissie Franse en Italiaanse Filmprijzen". In de commissie zijn ver tegenwoordigd: de Audiovisuele Beroepsvereniging N.B.F., de Nederlandse Bioscoopbond, de Nederlandse Omroep Stichting, het Ministerie van Buitenlandse Zaken, het Minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de Raad voor de Kunst, de Rijksvoorlichtingsdienst en het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen. PRIJS VOOR PAGO De t.v.-commercial voor het in Oostenrijk bekende merk vruchtensap „PAGO", vervaardigd door Geesink Filmpro- duktie, met tekenfilm-animatie van Toonder Studio's, heeft de „Staatspreis für Werbung 1974" ontvangen van het Oos tenrijkse Ministerie van Economische Zaken. De film is geproduceerd in Nederhorst den Berg onder regie van Harrie Geelen; de animatie is van Jeroen van Blaaderen. Nieuwe demonstratiestudio voor film, dia, video (VCR), multiscreen en multimedia, van Carollon Audiovisual Media in Amsterdam. Technische outillage voor film (frontprojektie): 35 mm en 16 mm filmprojektie, optisch en magnetisch geluid, tevens uitgerust met zgn. dubbele band faciliteit voor filmproduktie- werk stadia, synchroon projektie met geluidsperfotape 16 mm, 171/2 of 35 mm. Projektie op verschillende beeldfor maten tot 4.50 m breed (projektiescherm oprolbaar in pla fond). Audiovisuele outillage: video cassette (VCR) en monitor; Infomach module voor automatische diaprojektie met over vloeisysteem. Zowel VCR als Infomach zijn verrolbaar. Voorts: multiscreen doorzichtprojektie met computer ge stuurde diaprojektoren en stereogeluid. De verdeling van het transparante scherm is uitwisselbaar en kan aangepast wor den voor presentaties van 2 t/m 40 diaprojektoren. Het verlichtings-circuit is verdeeld over 4 electronische dim mers waarmee keuze van lichtniveau of sfeer kan worden opgeroepen via drukknop. De studio is een ontwerp van de afdeling Audiovisuele Consulting van Carillon en heeft in korte tijd veel belang stelling gekregen met A-V demonstraties bij Nederlandse opdrachtgevers, maar ook van vak-insiders in film en A-V uit het buitenland. 10

Film | 1975 | | pagina 10