Cursus automatisering De cabines van Cineac 1 en Cineac 2 zijn beide uitgerust met twee Bauer U4R projectoren en filmwagens. Het voordeel van een filmwagen is, dat de film horizontaal en goed vlak ligt. Hierdoor is de slijtage van de film aanzien lijk minder. Elke filmwagen is geschikt voor 4500 meter film. Aan het eind hiervan wordt automatisch overgeschakeld op de tweede projector met filmwagen. Totaal 9000 meter film kan op deze wijze ononderbroken ge projecteerd worden, hetgeen neerkomt op een voorprogram ma plus twee hoofdfilms. Door het aanbrengen van coderingsstrookjes op de film kunnen alle bedieningshandelingen in de cabine én in de zaal automatisch en op het juiste tijdstip worden uitgevoerd, zoals: het openen en sluiten van het gordijn het doven en ontsteken van de zaallichten het inschakelen van de formaten bij Cinemascope, wide- screen etc. het projecteren van dia's in de pauze. Het complete bioscoopprogramma wordt dus volautomatisch afgewerkt na één druk op de knop! De projectoren in Cineac 1 zijn uitgerust met een 2500 W Xenon-lamp. In Cineac 2 zijn Xenon-lampen van 900 W toe gepast. Projectoren in Cineac Damrak 1 in Amsterdam Willeke van Ammelrooy in ,,Don't move baby", een korte film van Bobby Eerhart (naar het verhaal ,,De jongen met het mes" van Remco Campert), met subsidie van het Ministerie van C.R.M, geproduceerd door M. van Heyningen. In de uitgave van december 1974 schreven wij, dat de be langstelling voor de nieuwe cursus C (automatisering) on voldoende was om een derde leergang van start te laten gaan. Verondersteld werd, dat dit in januari 1975 alsnog zou kunnen gebeuren. Helaas is de animo te gering gebleven en zal de eerstvolgende cursus op zijn vroegst in het komende najaar kunnen beginnen. Voor nadere informaties, respec tievelijk aanmelding, kan men steeds terecht bij het se cretariaat van het opleidingsinstituut, dat op het Bondsbu reau is gevestigd. Intussen is de tweede C-cursus voltooid en wel met groot succes. Er hebben aan deze cursus 14 operateurs deelgeno men, waarvan er twee tussentijds zijn afgevallen. De overige 12 cursisten zijn geslaagd en hebben intussen het begeerde diploma-C ontvangen. In totaal zijn thans 34 van deze diplo ma's uitgereikt. De namen van de laatstelijk geslaagde deel nemers laten wij hieronder volgen. 1 Arkenbout, R. F. Passage, Schiedam 2 Beer, N. de Calypso, Amsterdam 3 Dijk, J. C. van 't Venster, Rotterdam 4 Hamers, J. W. M. Harmonie, Tilburg 5 Lamers, A. T. B. Luxor/Studio, Nijmegen 6 Mark, A. T. van der Lido/Studio, Leiden 7 Piebenga, H. B. 't Venster, Rotterdam 8 Pielanen, G. C. Lido/Studio, Leiden 9 Ridder, L. de Asta/Bijou, Den Haag 10 Rinaldi, G. A. O. Scala/Select, Utrecht 11 Peverelli, L. B. M. Ned. Congresgeb., Den Haag 12 Haring, W. J. Cineac/Rex, Den Haag Over de kwaliteit van de lessen waren alle betrokkenen ui terst tevreden, met name wat betreft het practicum op elec- tronisch gebied, dat in de Electrotechnische School te Am sterdam werd gegeven. Aan de docent van dit onderwijs instituut, de heer A. H. de Metter, komt alle lof toe voor zijn pionierswerk op dit nieuwe opleidingsterrein. Ook door de gerichte medewerking van de leveranciers van geauto matiseerde projectie-apparatuur, te weten Philips Nederland B.V., Siemens Nederland N.V. (Bauer), Pretec Precisie Techniek B.V. en Kinotechniek Handel B.V., die voor prac- tische demonstraties met toelichtingen zorgden, werd aan de cursisten maximale informatie geboden. Het zou te betreuren zijn, indien, juist nu de nodige erva ring is opgedaan, door een vooralsnog onverklaarbaar ge brek aan belangstelling, van voortzetting dezer opleidings vorm zou moeten worden afgezien. Er zijn op het ogenblik meer dan 100 bioscopen geheel of gedeeltelijk geautomati seerd, zodat het aantal van 34 gediplomeerden zeker nog in belangrijke mate voor uitbreiding vatbaar moet zijn. 15

Film | 1975 | | pagina 15