door fraai weer. De deelnemende landen waren: Algerije, Amerika, Brazilië, Canada, Frankrijk, Japan, Mexico, Polen, Rusland en Nederland. De Nederlandse bijdrage bestond uit nieuwe haring, kaas, bier, jenever en sigaren. Vooral de haring die rechtstreeks uit Nederland was ingevoerd en die in Frankrijk en elders in de voor ons gebruikelijke vorm vrijwel onbekend is, viel zeer in de smaak, en de voorraad was dan ook snel uitge put. Dit gold overigens ook voor de meeste overige ingre diënten. De ...kaasmeisjes" die ons al eerder terzijde had den gestaan, maakten ook hier furore. Zij zorgden er mede voor dat ook hier Nederland een uitstekend figuur sloeg. Wat betreft de eigenlijke activiteiten tijdens de filmmarkt kan worden vermeld dat de fraaie Nederlandse stand die in iets gewijzigde vorm voor de tweede maal werd gebruikt opnieuw veel lof oogste. Het aantal bezoekers dat om de De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, opende de Neder landse dag in Cannes ("Les Allées") met een korte toespraak. meest uiteenlopende informaties kwam over korte en lange Nederlandse films, respectievelijk over andere filmaange- Igenheden, waaronder co-produkties, beliep vele honderden. Daarnaast vormde de stand opnieuw een informatie- en ont moetingscentrum voor de talrijke landgenoten in Cannes, onder wie Bondsleden en pers- en t.v.-vertegenwoordigers. Zoals bekend was ook ditmaal de omvangrijke voorbe reiding en organisatie van het geheel, waaronder de ver zorging van het drukwerk voor alle aanwezige films, als mede van foto- en video-materiaal in handen van een werk- comité waarvan als partners naast de Bond optraden de Rijksvoorlichtingsdienst en Cinecentrum. Er waren ditmaal als officiële inzending naar de filmmarkt vier hoofdfilms beschikbaar te weten: ,,Mariken van Nieumeghen", „Alicia", „Mijn nachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Bill Sandra" en Kind van de Zon". Daar naast is gewerkt met de film „Rufus", die te laat gereed was om binnen de gestelde termijn te worden aangemeld, en met de oudere films „Frank Eva" en „Dakota". De recente films „Keetje Tippel" en „Rooie Sien" waren niet voor de filmmarkt aangemeld. Hoewel tijdens de markt weinig directe transacties tot stand zijn gebracht, werd volgens mededelingen van de betrokken filmproducenten, die allen in Cannes aanwezig waren, een groot aantal goede contacten gelegd, al dan niet door be middeling van buitenlandse agenten. Het zag er aan het einde van de marktperiode naar uit dat voor de meeste van de in Cannes vertoonde Nederlandse films binnen afzien bare tijd buitenlandse verkopen gerealiseerd zouden kunnen worden. Over de omvang daarvan zijn de betrokkenen hoop vol gestemd. Ook voor korte Nederlandse films waarvan er in Cannes een twaalftal beschikbaar was, bestond een redelijke be langstelling. De aanwezige vertegenwoordigers van de Rijksvoorlichtingsdienst behartigden speciaal dit deel van de inzending en waren over de resultaten niet ontevreden. Resumerende kan worden vastgesteld dat het geheel vol gens plan en naar tevredenheid van alle betrokkenen is verlopen, zodat er alle aanleiding is om onze internationale activiteiten in Cannes ook in de toekomst te continueren. NIEUWBOUWPLANNEN? Het Hoofdbestuur maakt er de leden-bioscoopexploi- tanten op attent, dat het aanbeveling verdient de Technische Commissie bij voorkeur in een zo vroeg mogelijk stadium van inbouw- of verbouwingsplannen in te schakelen. Niet alleen vergemakkelijkt dit het overleg met de architect en de aannemer, hetgeen tot kostenbesparingen kan leiden, maar ook wordt aldus de procedure ten aanzien van de Commissie Nieuwe Zaken vereenvoudigd. De Technische Commissie heeft zich van haar kant gaarne bereid verklaard in deze zin als adviesorgaan te functioneren in het belang van alle leden die aan inbouw, nieuwbouw of de heropening van theaters denken. Voor degenen die reeds zo ver zijn volgen hier nog enige praktische wenken: Genoemde commissie heeft voorts medegedeeld, dat zij als regel zitting zal houden op de laatste donder dag van elke maand, ter beoordeling van al dan niet definitieve bouwplannen, die haar tijdig bij voor keur voor de 12e van de maand zijn toegezonden. Bouwtekeningen moeten tezamen met een zichtlijnen tekening van 1 20 in viervoud worden ingediend bij de Technische Commissie, vergezeld van een in vier voud ingevulde vragenlijst. Deze lijst kan bij het Bondsbureau worden aangevraagd. Goedgekeurde tekeningen worden, voorzien van een Bondsstempel, datering en paraaf, doorgegeven aan de Commissie Nieuwe Zaken. Dit is het vignet dat voor de komende Internationale Film- week Arnhem gebruikt gaat worden. Het is gerealiseerd door de jonge ontwerper Hans Scheepmaker, die ook het overige drukwerk voor de Filmweek ontwierp. De Filmweek Arnhem dit jaar de tiende editie! vindt plaats van 25 september tot en met 1 oktober. 14

Film | 1975 | | pagina 14