Selectiecommissie Kunstzinnige Films bij emigratie dient de gehele reserve te worden afgewik keld. Deze afrekening geschiedt tegen het bijzonder tarief, 20 tot 50%. Het percentage van de verschuldigde belasting is af hankelijk van het inkomen van de drie voorafgaande jaren. bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd moet de reserve afgewikkeld worden en wordt de belasting eveneens volgens het 20-50% tarief berekend. Deze laatste mo gelijkheid doet zich natuurlijk alleen voor indien niet al van de voorgaande mogelijkheden, gespreide afwikke ling, stamrecht, gebruik is gemaakt. Zelfstandigenaftrek De problemen van de zelfstandige ondernemer liggen de meeste politieke partijen en het kabinet, weliswaar met verschillende motiveringen, na aan het hart. Zo ook de fis cale lastendruk voor deze zelfstandigen. Voor de jaren 1975 en 1976 is er in de sfeer van de in komstenbelasting een tijdelijke zelfstandigenaftrek in het leven geroepen. Deze regeling staat bij een winst tot f 50.000,een aftrek van f 1.200,toe. Voor winsten tussen de 50.000,— en f 60.000,— wordt de regeling af gebouwd: f 1.200,— minus f 120,— per 1.000,— meer winst boven f 50.000, Ook voor de vermogensbelasting is er een tariefsverzach ting gekomen voor de zelfstandige ondernemer. Voor het jaar 1975 is over het vermogen dat in de eigen onderneming is belegd tot maximaal 50.000,geen vermogensbelasting verschuldigd. Voor het jaar 1976 is tot nu toe nog geen regeling getroffen. Middeling Omdat de heffing van de inkomstenbelasting geschiedt over de inkomsten en lasten van een kalenderjaar kan dit tot gevolg hebben dat de winst in een bepaald jaar belangrijk verschilt van die in het volgende of voorgaande jaar. Ook de uitbreiding of inkrimping van de activiteiten, omzetting van de eenmanszaak in een firma enz. kunnen belangrijke verschillen in de jaarwinsten te weeg brengen. Ook kan in een bepaald jaar een verlies geleden zijn. Dit alles heeft tot gevolg dat er ook in de belastingheffing over de verschillende jaren grote verschillen zitten. De middelingsregeling geeft de mogelijkheid de winst uit een zelfde onderneming over een aaneen gesloten periode van drie jaar te herrekenen. De keuze van de driejaars periode is vrij, zij het dat één jaar slechts één maal in een herrekenperiode kan worden begrepen. Middeling over 1971 t/m 1973 houdt dus in dat op z'n vroegst 1974 t/m 1976 weer kan worden herrekend. Belangrijk is de eis dat gedurende de driejaarsperiode sprake is van winst uit een zelfde onderneming. Is de onder neming naar de aard veranderd, dan is middeling niet mo gelijk, ook middeling van winst en salaris (bij omzetting van de eenmanszaak, firma in een B.V.) is niet mogelijk. Het verzoek om herrekening moet worden ingediend met een berekening van het terug te ontvangen bedrag binnen een jaar nadat de laatste aanslag over de middelingsperiode onherroepelijk is geworden. In het algemeen komt dit neer op indiening binnen 14 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet over het laatste jaar. De berekening van teruggave moet belastingplichtige of zijn consulent zelf maken, hetgeen vaak niet eenvoudig is, voor al niet, indien zich bijzondere gevallen voordoen (verlies, bijzonder tarief enz.). De terug te ontvangen belasting is het verschil in de belas ting, die betaald is over de driejaarsperiode en de belasting, die verschuldigd zou zijn indien de winsten van de drie ja ren gelijkmatig aan die jaren worden toegerekend. Bijvoorbeeld een winst van achtereenvolgens: f 45.000, 4.000,— en f 14.000,— wordt: 21.000,—, f 21.000 en f 21.000,—. Het verschil in belasting wordt niet geheel teruggegeven, slechts voor zover het 5% van de herrekende belasting en tevens f 150,overtreft. Bio Bar van Bio-Vink te Deurne Het laatste Bondscongres te Utrecht was onder meer ge wijd aan het samenspel tussen bioscoopbedrijf en Horeca en in de vorige uitgave van "Film" kon men afbeeldingen zien van moderne foyers en verkooppunten. Ook in de provincie blijft men niet achter. Zo had Bio-Vink te Deurne reeds vanaf de oprichting in 1941 de beschikking over een foyer. Van 1965 tot 1970 werd deze ruimte verhuurd, maar in 1971 kwam een fraaie bar tot stand. Men heeft nachtvergunning tot 3 uur en het publiek van Bio-Vink maakt een druk ggebruik van deze pleisterplaats omdat de Bio-Bar één van de gezelligste en mooiste ge ledental van Deurne vormt. Om de toeloop te bevorderen houdt men een pauze halver wege het hoofdnummer, behalve in de voorstellingen voor de Peellandese Filmliga, die een bloeiend bestaan leidt. Op het doek komt een dia met aankondiging van de juiste tijdsduur van de pauze en na enkele jaren van ondervinring, blijkt deze opzet bij het publiek aan te slaan als een ge slaagde combinatie van film en bar tot verposing van af wisselende aard. De omzet aan kaartverkoop is mede door de Bio-Bar in 1973 gestegen met 100% en in 1974 met 180%, beide cij fers in verhouding tot 1972. Sedert de vorige publicatie van dit blad heeft de Selectiecommissie opnieuw een uitbrengsubsidie toe gekend, namelijk ten behoeve van de film „La femme aux bottes rouges" (Cupido Films B.V.) van Juan Bunuel. De film, met in de hoofdrollen Catherine Deneuve en Fernando Rey, is gebaseerd op een scenario van Juan Bunuel. 17

Film | 1975 | | pagina 17