NIEUWE BIOSCOPEN Amstelveen In het Cultureel Centrum van Amstelveen werd op 20 maart de intieme kleine bioscoop Cinema Oscar in gebruik ge nomen. Het theatertje telt 150 zitplaatsen en wordt ge ëxploiteerd door Cineac - Tuschinski B.V. Cinema Oscar in Amstelveen. Amsterdam De opening op 17 maart van Cinema International te Am sterdam werd onder meer bijgewoond door de burgemees ter van Amsterdam, Dr. I. Samkalden. Rechts naast hem de heer P. Silvius, directeur van Cinema International Cor poration (Netherlands) B.V., welke vennootschap het ge heel verbouwde en nieuw ingerichte theater exploiteert. De heer Silvius vierde bij deze gelegenheid tevens zijn zilveren bedrijfsjubileum, waardoor de geanimeerde receptie bij de opening van het theater extra druk bezocht werd. Het nieuwe theater (de ingrijpend verbouwde voormalige Cinema West, die sedert drie jaar gesloten was) is zeer- luxueus ingericht. De stoelen hebben een groene stoffen bekleding die fraai kontrasteert met het exclusieve oranje tapijt dat in het gehele complex domineert. Cinema Inter national opende met de film „Earthquake", ter gelegenheid waarvan met een enorme extra geluidsinstallatie (sensur- round) een zeer realistisch aardbevingseffect werd ge creëerd. Dit unieke systeem (dat in andere films nog niet is gebruikt) is tot nu toe in Nederland verder alleen in Metro- pole (Den Haag) toegepast. Leeuwarden De burgemeester van Amsterdam, Dr. I. Samkalden, en de heer P. Silvius bij de opening van Cinema International te Amsterdam. Tivoli 2 in Leeuwarden. Op 25 april werd in Leeuwarden het theatertje Tivoli 2 geopend, bereikbaar via de ingang van de Tivoli-bioscoop aan de Nieuwestad. Het theater telt 104 zitplaatsen en is daarmee het kleinste van de vijf Leeuwarder bioscopen van de NV. Verenigde Nederlandse Bioscopen. De nieuwe aanwinst, waarin de kleuren bruin en oranje de boventoon voeren, beschikt over automatische projectie-mogelijkheden voor alle formaten (1 1.85; 1 1.75 en 1 1.33), met in begrip van smalfilm. De bioscoop zal gebruikt worden voor cross-booking met het grote Tivoli en ter ontlasting van het Leeuwarder art - house Studio F. Schiedam Na een ingrijpende verbouwing, die ruim een jaar geduurd heeft, is op 8 mei het Passage Theater te Schiedam her opend met een feestelijke ontvangst van een groot aantal genodigden. Het project is verwezenlijkt door de architectengroep Ver ster, Dijkstra, Loerakker uit Amsterdam en Korteweg Bouw en Aannemingsmaatschappij te Breda, bijgestaan door een twintigtal specialisten en adviseurs. Vanuit een grote, ronde foyer, met een zelfbedieningsbuffet, bereikt men de amphitheater-vormig ingerichte grote zaal met 550 zitplaatsen, die een grote beenruimte bieden (zie foto).

Film | 1975 | | pagina 18