ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT COMMISSIE NIEUWE ZAKEN In het seizoen 1974-1975 trokken de volgende films in Frankrijk het grootste aantal bezoekers: 1. Emmanuelle 2. Robin Hood 3. La gifle 4. La moutarde me monte au nez 5. Vincent, Francois, Paul et les autres 6. The exorcist 7. The man with the golden gun 8. Le retour du grand blond 9. Chinatown 10. The towering inferno Daarnaast houdt men in Frankrijk een statistiek bij van de bezoekcijfers van films die gerekend worden tot de „cinéma d'essai". Zes van deze films behaalden een bezoekers totaal van meer dan vijftigduizend (maar minder dan hon derdduizend): 1. Les doigts dans la téte (Frankrijk) 2. Le milieu du monde (Zwitserland) 3. Céline et Julie vont en bateau (Frankrijk) 4. Aguirre, die Zorn Gottes (W. Duitsland) 5. La soupe froide (Frankrijk) 6. Anne et les loups (Spanje). Zweden De film 'Blasningen', die wij in het vorige nummer voor een Zweedse produktie aanzagen, blijkt identiek te zijn aan de Amerikaanse film ,The Sting'! Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Cineac-Tuschinski B.V., tot het exploiteren van een per manente bioscoop-A in Amstelveen; Bob Kommer Studio's B.V., tot het voortzetten van de film- produktiezaak en het filmlaboratorium, welke voorheen werden geëxploiteerd door CV. Filmbedrijf Studio Bob Kommer; Actueel Film B.V., tot het voortzetten van de exploitatie van het City Theater te Veendam, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door J. Hollemans. Cinema 2, Stadsring 30 te Amersfoort, een exploitatie van Jogchem's Theaters B.V.; City 4, Kleine-Gartmanplantsoen 13 - 25 te Amsterdam, een exploitatie van City Exploitatie Maatschappij B.V.; Passage Bio te Schiedam, een exploitatie van de heer H. Berg. Wegens beëindiging van het lidmaatschap van het hierna vermelde lid worden de leden van de Nederlandse Bios coopbond en van de Nederlandse Vereniging van Bioscoop reclame Exploitanten uitgenodigd binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vorderingen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publicatie heeft betrekking op: J. Hollemans, City Theater te Veendam. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: Cineac-Tuschinski B.V., exploitante van Cinema Oscar te Amstelveen; Bob Kommer Studio's B.V. te 's-Gravenhage, exploitante van een filmproduktiezaak en een filmlaboratorium. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Van het lidmaatschap zijn wegens verlies der vereisten ver vallen: CV. Filmbedrijf Studio Bob Kommer, voormalig exploitante van een gelijknamige filmproduktiezaak en filmlaboratorium (expl. voortgezet door Bob Kommer Studio's B.V); J. Hollemans, voormalig exploitant van City Theater te Veendam. INSCHRIJVINGEN Het Hoofdbestuur heeft in het Bedrijfsregister ingeschreven: Cinema Oscar, Plein 1960 te Amstelveen, een exploitatie van Cineac-Tuschinski B.V.; Bob Kommer Studio's B.V., exploitante van een film produktiezaak en een filmlaboratorium; De Commissie Nieuwe Zaken heeft besloten toestemming te verlenen aan: Jogchem's Theaters B.V., tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de oorspronkelijke to neelruimte van de Cinema Amicitia aan de Stadsring 30 te Amersfoort; Maatschappij tot Exploitatie van Bioscooptheaters „Calyp so" B.V. te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de daartoe te verbouwen showroom van het Calypso Theater aan de Marnixstraat 402 te Amsterdam; B.V. Lochemse Schouwburg te Lochem, tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B in de schouwburgzaal aan de Oosterwal 15 te Lochem; De Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V., tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A „Sas- kia" aan de Rechtestraat 8-10 te Eindhoven. 22

Film | 1975 | | pagina 22