IN MEMORIAM Het Hoofdbestuur heeft de familie Hart van zijn deelneming doen blijken. J. Cauverien In de leeftijd van 51 jaar is op 4 februari de heer J. Cauverien onverwacht overleden. De heer Cauverien was onder andere directeur van de B.V. Exploitatie Maatschappij Amstelodamum, exploitante van het Rialto Theater en het Rivoli Theater te Amsterdam, commissaris van de filmpro- duktiezaak Rob du Mée Parkfilm B.V. en president-commis saris van de Nationale Bioscoopondernemingen B.V., exploi tante van theaters te Amsterdam, Den Haag en Nijmegen. Voor het film- en bioscoopbedrijf betekent het heengaan van de heer Cauverien een groot verlies. Ch. L. Hart Op 23 februari ging in de leeftijd van 62 jaar van ons heen de heer Ch. L. Hart, voormalig exploitant van het Kennemer Theater te Beverwijk. De heer Hart exploiteerde vroeger de thans niet meer bestaande bioscopen de Pont te Velsen en de Witte Bioscoop te Beverwijk. De heer Hart volgde in 1936 zijn vader op, die de bioscoop Kennemer Theater al vóór 1925 exploiteerde. Hij was van 1940 tot 1949 lid en lid-secretaris van het bestuur der Afdeling Het Centrum. Als Filmbeurscommissaris was hij in functie vanaf medio 1945 tot aan 1975. Hij was een alom bekend en gewaardeerd lid van de Bond. In verband met zijn wankele gezondheidstoestand zette hij zijn bedrijf om in een N.V., waarvan zijn echtgenote, Me vrouw A. Hart-Teeuwisse, directrice werd. Hij bleef bij de N.V. in functie als leider en stimuleerde in 1973 de stichting van een tweede bioscoop en wel Kennemer II, in het be staande bioscooppand. Op wens van de overledene heeft de crematie in stilte plaatsgevonden. P. Nassette Op 21 april 1975 overleed in de leeftijd van tachtig jaar de heer Paulus Nassette, accountant, tevens directeur van de Astra Firn Maatschappij B.V. te Arnhem. De heer P. Nassette is in 1946/47 lid geweest van de Con tact-Commissie voor de Prijzen. Van 1964 tot 1973 is hij lid geweest van het College van Appel van de Bond. Hij was voorts van 1967 tot 1973 bestuurslid-penningmeester van de Stichting Bio-Vacantieoord. De crematie vond plaats in het crematorium te Dieren. Vele bedrijfsgenoten en vrienden waren daar aanwezig om af scheid te nemen. Onder hen bevond zich een groot aantal leden van het Hoofdbestuur van de Bond, alsmede de Bondsdirecteur. In de aula werd onder andere het woord gevoerd door de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, die sprak uit naam van het Hoofdbestuur en de betekenis schetste, die de over ledene voor de ontwikkeling van het bioscoopbedrijf heeft gehad. Het Hoofdbestuur heeft de familie Nassette deel neming betuigd met haar verlies. Mevrouw A. E. Mello Op 13 mei is mevrouw A. E. Mello in de leeftijd van 66 jaar overleden. Mevrouw Mello was mede-firmante van de Firma Algemene Bioscoop Onderneming „Albion", exploitante van het Luxor Theater te Beverwijk. De begrafenis vond plaats op 15 mei op de Portugees- Israëlietische begraafplaats te Ouderkerk aan de Amstel. Het Bestuur van de Afdeling C was op de begrafenis ver tegenwoordigd door de secretaris van deze afdeling, de heer Th. Wels. 23

Film | 1975 | | pagina 23