gaan werken en het is mijn indruk, dat het in een behoefte voorziet. Er zijn naast de problemen die ik heb aangestipt nog vele andere vraagstuk ken, waarmede bedrijf en organisatie worden geconfronteerd. Veranderingen op maatschappelijk, economisch, tech nisch en wettelijk gebied beïnvloeden onze situatie en vragen onze voort durende aandacht. De integratie in Europees verband als uitvloeisel van het Verdrag van Rome, regelende de Europese Economische Gemeenschap, speelt eveneens een grote rol. Een be hoedzaam beleid za! noodzakelijk zijn om de problemen te overwinnen. Wij zullen de vereiste flexibiliteit moeten hebben ons aan te passen aan de zich wijzigende omstandigheden, met dien verstande, dat wij te allen tijde de unieke samenwerking van de onder scheiden bedrijfsgroeperingen in onze organisatie als een kostbaar goed zul len moeten koesteren. Ik wil tenslotte allen die in het afge lopen jaar ten dienste van de algemene belangen van bedrijf en film functies in de organisatie hebben vervuld, hier voor van harte dank zeggen. Hiermede verklaar ik deze vergadering voor geopend." De Bondsvoorzitter mei het nieuwe erelid M. Gerschtanowitz. Op de achtergrond de heer A. F. Wolff. Agendapunten Vervolgens werden het Jaarverslag over 1974 alsmede de Rekening en Verantwoording van het financieel be heer over 1974 goedgekeurd. Van het batig saldo over 1974 werd, conform de voorstellen van het Hoofdbestuur, een deel bestemd als aanvullende voorziening ten behoeve van de Neder landse hoofdfilmproduktie, een deel toegevoegd aan de reserve voor pu- bliciteitskosten, terwijl tevens een be drag gereserveerd werd voor een on derzoek naar de rentabiliteit van het De heer J. Nijland overhandigt de oorkonde van het erelidmaatschap aan de heer C. J. Blad. bioscoopbedrijf. Het overblijvende ge deelte van het batig saldo werd toege voegd aan de Weerstandskas. De contributie voor het jaar 1975 werd vastgesteld. Tevens werd het Hoofd bestuur gemachtigd voor 1975 een be drag van f 200.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films en gedurende 1975 bedragen tot een maximum van 500.000,in totaal tijdelijk beschikbaar te stellen ten be hoeve van filmproducenten die bijdra gen ontvangen van het Productiefonds. Tenslotte werd ook de begroting van ontvangsten en uitgaven voor 1975 goedgekeurd. Reglementswijzigingen Vervolgens heeft de Bondsraad een aantal reglementswijzigingen vastge steld en wel conform de voorstellen terzake van het Hoofdbestuur. De wijzigingen in het Algemeen Be- drijfsreglement werden goedgekeurd met inachtneming van twee amende menten, ten aanzien waarvan door het Hoofdbestuur positief advies was uit gebracht. Het ene amendement, af komstig van de Bedrijfsafdeling Bios coopexploitanten, beoogde een nadere differentiëring van de gemeenten die behoren tot de Afdeling B. Het tweede amendement, afkomstig van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders, beoogde de geldigheid van het gewijzigde Al gemeen Bedrijfsreglement voorlopig te beperken tot een periode van twee jaar. Een derde amendement, afkomstig van

Film | 1975 | | pagina 6