CISCO IN PARIJS -1 ->r* COMMISSIE NIEUWE ZAKEN Van 13 tot en met 18 juni 1975 heeft in het CMIT in het Rond-peint de la Défense te Parijs de eerste Internationale Beurs voor cinéma-, thetaer-, en congresgebouwuitrusting plaats gevonden, waarbij ook voor technische filmappara tuur zeer veel plaats was ingeruimd. De in de vele tientallen stands tentoongestelde artikelen varieerden van bioscoopfauteuils in allerlei maten en kleu ren tot complete video-systemen en gesloten televisie- circuits. Op het gebied van de projectie-apparatuur gaven alle grote producenten acte de présence. Weliswaar wer den volgens insiders geen revolutionaire vernieuwingen op dit gebied gepresenteerd, maar de bezoeker kreeg wel een compleet overzicht van hetgeen er momentel op de markt is. Opvallend was de nu toch wel nagenoeg complete over stap naar de automaten. Een van de nuttigste apparaten die op de Beurs getoond werden was een automatische filmcleaner van 3 M (Model 520 E). Het kleine toestel past op alle typen projectoren en reinigt de film tijdens de projectie met een speciale reini gingsvloeistof, die de copie tevens anti-statisch maakt. Juist bij het gebruik van de grote spoelen die bij de mo derne automaten horen, is dit reinigingsapparaat een be langrijk hulpmiddel om filmbeschadiging te voorkomen. Ter gelegenheid van de CISCO werden in andere ruimten van het congrescentrum colloquia gehouden over een groot aantal technische onderwerpen, waarbij topexperts uit Frankrijk en andere landen als spreker optraden. Tevens vond op 16 juni de jaarlijkse algemene vergadering van de UIEC plaats, de Union International de l'Exploitation Ciné- matographique. De Franse minister van handel, de heer Vincent Ansquer, heeft de Beurs op 13 juni geopend. Hij wenst de heer Bernard Chevry, commissair-generale van de CISCO, geluk met de grootscheepse wijze waarop hij dit evenement reeds deze eerste keer van de grond had kunnen krijgen. Na afloop van de vakbeurs verklaarde de heer Chevry, dat het succes van de manifestatie zijn verwachtingen verre had overtroffen. Er zijn 10.000 betalende bezoekers ge weest, nog ruim 6.000 professionele bezoekers uit 64 landen. Van deze laatste groep waren er 5.000 afkomstig uit Frankrijk, en telkens 100 tot 200 uit Italië, België, Groot- Brittannië, Zwitserland en Nederland. Voorts hebben 176 journalisten de CISCO bezocht. De heer Chevry was van mening, dat de 872 personen die de stands bemand hebben niet vergeefs naar Parijs ge komen waren. Wel zal de Beurs in de toekomst verplaatst worden naar oktober, vooral met het oog op de colloquia die in het kader van de CISCO plaats vinden. Aangezien deze CISCO elke 2 jaar zal plaats vinden, is er rendez- vous in Parijs in oktober 1977. Als de voortekenen niet bedriegen zal de CISCO uitgroeien tot de belangrijkste vakbeurs voor het gehele film- en bioscoopbedrijf. Reeds dit jaar was hetgeen geboden werd op het gebied van de bioscoopexploitatie nagenoeg compleet. Het is de bedoeling dat in 1977 ook op productie-technisch gebied een zodanige compleetheid gerealiseerd zal worden. Bauer presenteerde op de CISCO een volledig professio nele 8mm-equipment, waaronder deze projector. In haar zitting van 21 februari 1975 heeft de Commissie Nieuwe Zaken besloten toestemming te verlenen aan: CV. Royal Theater te Roermond tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een nevenruimte van het Royal Theater aan de Willem ll-singel te Roermond. Tifio B.V. te Tilburg tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een nevenruimte van Ambassade en Camera aan de Willem ll-straat 29 te Tilburg. B.V. Veronese tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een nevenruimte van het Calyp so Theater aan de Mauritsweg 5 te Rotterdam. Voorts heeft de Commissie Nieuwe Zaken in haar zitting van 5 maart 1975 besloten toestemming te verlenen aan: Cineac Tuschinski B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan Plein 1960 te Amstel veen. Op 6 juni 1975 heeft de Commissie besloten toestemming te verlenen aan: Cineac Rotterdam N.V. te 's-Gravenhage, tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het gebouw van de Beurs van Koophandel aan de Meent te Rotterdam. City Exploitatie Maatschappij B.V. te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de toneelruimte aan het Odeon Theater aan de Heren gracht 13 te Den Haag. Tevens heeft de Commissie op 6 juni 1975 besloten toe stemming te weigeren aan: Jogchem's Theaters B.V. te Amersfoort tot het gaan exploi teren van twee nieuwe permanente bioscopen-A in het daartoe te verbouwen pand van het City Theater aan de Herenstraat 12 te Hilversum. 18

Film | 1975 | | pagina 18