IN MEMORIAM Monique van de Ven in de nieuwe Nederlandse speelfilm ,,De laatste trein' (Virginia Films). onder regie van Eric van Zuylen J. S. NIEUWENHUIS Op 7 augustus 1975 is na een korstondige ziekte geheel onverwacht in de leeftijd van 60 jaar overleden de heer J. S. Nieuwenhuis, die gedurende meer dan 20 jaar in het kader van het Bondslidmaatschap te Bussum een film- produktiebedrijf exploiteerde onder de naam Deltafilm. De crematie vond plaats op 12 augustus 1975 in Daelwijck te Utrecht ,in aanwezigheid van een zeer groot aantal vrien den en relaties van de overledene. Het Hoofdbestuur en de Bedrijfsafdeling Filmproductie werden vertegenwoordigd door de heer G. F. de Clerck, Voorzitter van genoemde afdeling. L. J. LIEVENBOOM Op 13 augustus j.l. is in de leeftijd van 72 jaar overleden dè heer L. J. Lievenboom, oprichter en eigenaar van het Bioscoopbedrijf Serlie, dat de bioscopen Alhambra en Stu dio A te Enschede, alsmede Palace te Almelo exploiteerde. Vroeger exploiteerde de heer Lievenboom met zijn mede firmant wijlen de heer L. M. Serphos ook het Palace Thea ter te Enschede. Met zijn heengaan verliezen wij een bekwaam exploitant voor wiens werkzaamheden in bedrijfskringen grote waar dering bestaat. Gezien zijn inzet voor het bioscoopbedrijf moet het voor de heer Lievenboom een bijzondere voldoe ning zijn geweest de verbouwing van het Alhambra Theater en de vestiging van Studio A en het Alpha Theater mee te mogen maken. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. B. A. HOLTSLAG Na een kortstondige ziekte is op 16 augustus j.l. in de leeftijd van 56 jaar onverwacht overleden de heer B. A. Holtslag, exploitant van het Luxor Theater te Ulft en het gelijknamige Theater te Oldenzaal. Seder; 1968 was de heer Holtslag Vice-voorzitter van de voormalige sectie het Noordoosten en lid van het Bestuur der Afdeling D. Vanaf 1973 vervulde hij in deze afdeling de funktie van penningmeester, waardoor hij zitting verkreeg in de Exploitantenraad en de Bondsraad. De heer Holtslag stond bij zijn collega's bekend als een charmante persoon met grote interesse voor het film- en bioscoopbedrijf. Zijn zaken konden qua accommodatie en inrichting zeker wedijveren met menige moderne bioscoop in de grote steden. Honderden vrienden en bekenden, waaronder de Voorzitter van de Afdeling D de heer C. Geerts, die tevens het Hoofd bestuur vertegenwoordigde en een viertal mede-bestuur ders, alsmede de Secretarissen van respectievelijk de Af deling D en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en vele bedrijfsgenoten, brachten de heer Holtslag op 20 augustus naar zijn laatste rustplaats. 23

Film | 1975 | | pagina 23