Alhambra te Enschede met monitoren in de foyer en in de gemeenschappelijke cabine van Studio A en Alpha. Alpha is gebouwd op het terrein naast Studio A en achter Alhambra. In het algemeen zijn de kleuren van het interieur donkergroen en bruin. De projectie vindt plaats met de Cinemeccanica Vittoria 18 met 4000 meter-spoelen. Archi tectuur: Nap Van Ede te Arnhem. Aannemer: Punte B.V. te Enschede. Het complex wordt geëxploiteerd door Cinex B.V. 's-Gravenhage Op 30 oktober is in het gebouw van Asta het nieuwe Calypsotheater officieel geopend, waardoor ook dit complex een drieling is geworden: Asta (766 plaatsen, al uit 1924), Bijou (179 plaatsen, anno 1959) en het nieuwe Calypso. De wijze waarop een en ander in elkaar zit is af te lezen van de bijgaande tekening. Het nieuwe theater is gesitueerd op het voormalige tweede balkon van Asta. Het interieur is groen en steenrood en de voorhang is veelkleurig. De 351 fauteuils zijn amphitheater- vormig geplaatst. De cabine is uitgerust met Philips FP 20 projectoren met een totale fiimcapaciteit van 6000 meter. De toegepaste Xenonlamphuizen zijn voorzien van een 1000 Watt speciale, horizontale, ozonvrije kolf, waarmee in Calypso op de muur geprojecteerd wordt op een oppervlak van 40 m2 met een helderheid van 180 ASB. Voorts wordt de projectie in Calypso via een gesloten televisie-circuit vanuit de cabine van Asta bewaakt. Uiteraard bevinden zich dus in deze cabine panelen voor afstandbediening, evenals in de zaal van Calypso. Het complex wordt geëxploiteerd door de B.V. Nationale Bioscoopondernemingen. Alpha te Enschede 's-Gravenhage Op 14 augustus werd aan de Herengracht te 's-Gravenhage het inbouwtheater Odeon 2 in gebruik genomen, gesitueerd op de plaats van het vroegere toneel van Odeon. De nieuwe bioscoop telt 171 plaatsen. De okergele stoelen zijn geplaatst in een donkerbruin (vloerbedekking) en rood Asta, Bijou en Calypso in 's-Gravenhage 30

Film | 1975 | | pagina 30