De Filmweek van dag tot dag donderdag 25 september Ter gelegenheid van de tiende Inter nationale Filmweek Arnhem hadden de neringdoenden in het vermaakkwartier Korenmarkt/Duizelsteeg een feestweek op touw gezet, welke in stijl geopend werd door wethouder A. J. Berkhout en een peloton majorettes. Een uurtje later vond in het Carnegie- complex een drukbezochte persconfe rentie plaats met de eerste buitenland se gast van deze filmweek, George MacDonald Fraser, de schrijver van het boek en van het scenario waarop de openingsfilm ,,Royal flash" gebaseerd was. Mede door de typisch Engelse humor en ironie van de heer Fraser had deze persconferentie een plezierig, geanimeerd karakter. Zo mogelijk nog Engelser was de spec taculaire band van de Life Guards die na een muzikale mars door een regen achtig Arnhem voor het Rembrandt Theater de opmaat blies van de reeds genoemde Engelse openingsfilm „Royal flash" (Fox) van Richard Lester. Deze openingsvoorstelling werd traditiege trouw bezocht door een groot aantal prominente vertegenwoordigers van de subsidiegevers: het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de gemeente Arnhem en de Ne derlandse Bioscoopbond. De Bond was vertegenwoordigd door zijn voorzitter, de heer J. Nijland, en door vele leden van het Hoofdbestuur. Namens het bestuur van de Stichting Filmweek Arnhem her te de voorzitter, de heer J. Th. van Taai ngen, de aanwe- George MacDonald Fraser tijdens zijn persconferentie zigen welkom. (Het bestuur bestond ver der uit de heren Ch. Boost, Dr. J. Hes, J. de Vaal en R. Verheul). De heer Van Taalingen vestigde er onder meer de aandacht op, dat deze tiende filmweek werd gehouden in het jaar, waarin de cinematografie 80 jaar bestaat. Hij stelde de vraag of de Overheden, ge zien de enorme populariteit van het medium film na al die jaren, bij het De band van de Life Guards Mr. J. Hekkelman, loco-burgemeester van Arnhem nemen van beleidsbeslissingen niet méér met de betekenis van het me dium rekening zouden moeten houden dan tot nu toe het geval is geweest. Daarna werd de Filmweek officieel ge opend door Mr. J. Hekkelman, loco burgemeester van Arnhem. Deze begon zijn toespraak met de constatering dat Europa binnenkort vijf miljoen werklozen zou tellen en ging vervolgens kort in op een aantal andere hoogst onaange name zaken in de Westerse samen leving. Ellen Waller (NRC/Handelsbad): ,,Het was heel stil geworden in de zaal, toen de spreker, nog altijd rustig, maar nu met de lichte luim die je bij zo'n ge-

Film | 1975 | | pagina 8