in een wel zeer nieuw jasje Cinemanifestatie Utrecht Uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond, nummer O (287) september 1976. Redactie en administratie Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020 - 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Het programma van de Cinemani festatie Utrecht 1976 begint lang zaam maar zeker vaste vormen aan te nemen. Tussen 25 oktober en 3 november zullen ongeveer vijfen twintig hoofdfilms hun Nederlandse première beleven. Een nog onbe kend aantal van deze films zal spe ciaal voor de Cinemanifestatie tijde lijk geïmporteerd worden, andere zijn speciaal voor de Cinemanifesta tie door actieve importeurs gekocht. Hierbij een scène uit La Cecilia van Jean-Louis Comolli, één van de films die nog geen importeur ge vonden hebben. Het thans voor u liggende proefnummer van het nieuwe blad 'Film' heeft een dubbele funktie. In de eerste plaats wil het alle leden van de Bond een indruk ge ven van de opzet die ons met dit blad voor ogen staat. Een gemiddeld nummer (16 pagina's) zal ongeveer vijf pagina's redactionele tekst bevatten. En in de tweede plaats hebt u met dit proefnummer een nieuw advertentiemedium in handen. Er is ruimte voor hele, halve en kwart pagina's, al dan niet met een steunkleur. Eenmaal per veertien dagen. In brede kring werd in ons bedrijf de behoefte gevoeld aan een regelmatig ver schijnend, met nieuws en wetenswaardigheden gevuld vakblad. Het huidige blad 'Film' kon aan die behoefte niet voldoen, omdat daarvoor de frequentie van ver schijnen te gering was. Daarom heeft de Werkgroep Publiciteit, met instemming van het Hoofdbestuur, een alternatief gezocht. Het is nu de bedoeling het huidige Bondsorgaan als veertiendaags blad te conti nueren en wel in die zin, dat het mede de funktie van vakblad en advertentie medium zal vervullen. De funktie van vakblad zal tot uitdrukking komen, door dat het gehele terrein van het film- en bioscoopbedrijf bestreken wordt, zodanig, dat alle bedrijfsgeledingen naar evenredigheid aan bod komen. Het gaat hierbij om een mengsel van actueel nieuws en informatie. Voorts zal het nieuwe 'Film' een advertentiemedium zijn voor het gehele film- en bioscoopbedrijf. Als zodanig is het aantrekkelijk, omdat de omvang en de kwali teit van het redactionele gedeelte tot lezen noden, óók van de advertenties, maar tevens omdat het blad gegarandeerd verspreid wordt onder het gehele doelpu bliek, namelijk alle leden en donateurs van de Bioscoopbond. De leden van de Bond en de donateurs zullen het blad gratis ontvangen. Daar naast bestaat de mogelijkheid om, voor een betrekkelijk gering bedrag, vervolg- abonnementen te nemen ten behoeve van stafleden, bedrijfsleiders en andere medewerkers. Juist bij deze personen bestaat op het ogenblik een grote lacune op het gebied van de informatie over het algemeen bedrijfsgebeuren een lacune die zeker het bedrijfsklimaat en de persoonlijke betrokkenheid bij de dagelijkse arbeid allerminst ten goede komt. Het Hoofdbestuur hoopt en verwacht dan ook, dat op grote schaal gebruik gemaakt gaat worden van de mogelijkheid ver- volgabonnementen te nemen. Hierover, en over de advertentietarieven, zult u binnenkort per circulaire nog nader bericht ontvangen. Tenslotte nog dit. Een proefnummer is gewoonlijk de afsluiting van een lange reeks van ideeën, discussies en besluiten, alle tegen de achtergrond van hetgeen budgettair haalbaar te achten is. Dat neemt niet weg, dat er steeds ruimte zal zijn voor goede ideeën en verbeteringen op het gebied van de inhoud en de vorm van het blad. Ook de redactie heeft nog geen definitieve 'formule' gevonden. Zij zal echter steeds openstaan voor bijdragen en suggesties uit de kring van de lezers zelf. Met name wil zij nu reeds een beroep op u doen om nieuws uit de persoon lijke en zakelijke sfeer jubilea, personeelsmutaties, nieuwbouw, verbouwingen e.d. zo snel mogelijk aan haar door te geven. Gaarne spreek ik de hoop en het vertrouwen uit, dat de reacties op dit proef nummer positief zullen zijn. Vooropgesteld dat er een voldoende aanbod van advertentiecontracten zal zijn teneinde verzekerd te zijn van een gezonde bud gettaire basis, zal er naar worden gestreefd omstreeks half december 1976 met een regelmatige uitgave van het herboren 'Film' te kunnen starten. J.Th. van Taalingen, Hoofdredakteur

Film | 1976 | | pagina 3