~§R| Stichting Skoop Redaktie - Overtoom 301 - Amsterdam - telefoon 020 - 16 44 84 Administratie - P.O.Box 11377 - Amsterdam - telefoon 020 - 23 14 85 Amsterdam, december 1976 Aan de filmverhuurders en bioskoop exploitanten van Nederland Mijne Heren, Gedurende bijna eenjaar zijn we nu bezig van het blad "SKOOP" een aantrekkelijk, leesbaar en informatief filmtijdschrift te maken, waarin de eigentijdse film zo volledig mogelijk en in al zijn veelzijdigheid aan de orde komt. We hebben de indruk in die opzet redelijk goed geslaagd te zijn en worden in die overtuiging gesterkt door een toenemende belangstelling bij het publiek. De losse verkoop is binnen eenjaar verdubbeld, het aantal abonnees neemt iedere maand met ruim honderd toe. Zonder overdrijving kunnen we uit die getallen de konklusie trekken dat ons lezers- bereik op het ogenblik ruim 20.000 bedraagt. Al lijkt dit getal, gezien het potentieel aantal bioskoopbezoekers in Nederland klein, we kunnen hier tegenover plaatsen dat de lezers van "SKOOP" dat deel van het bioskoopbezoek vertegenwoordigen dat een grote belangstelling voor film heeft, uitstekend geïnformeerd is op dit gebied en kritisch is ingesteld. Ook al zou men hun belangstelling intellektueel gericht willen noemen dan staat daar tegenover dat zij tot de krachtigste propagandisten voor de film gerekend moeten worden. Onder onze lezers vind je de "opinion leaders" van Nederland wat betreft de film: de mensen van het vak, de filmmakers, de kritici, dat deel van het publiek dat meetelt in de mond-tot-mond reklame. Bij deze stand van zaken, zoals wij die zien, verbaast het ons onder de adverteerders die "SKOOP" voor hun reklame-boodschap uitkiezen, vrijwel geen filmverhuurkantoor of bioskoop aan te treffen. Hoe zou dat nu komen, vragen we ons af. Staan we bij tijden te negatief tegenover bepaalde films? Maar een dergelijke verklaring verwerpen we onmiddellijk. Het bedrijf reageert toch al jaren niet meer op een dergelijke nai'eve wijze. Men weet toch ook daar: "besproken is goed besproken". Bovendien, de redaktie van "SKOOP" heeft met de meesten van u een hartelijke relatie, waarbij ze zich volstrekt niet in haar kritische standpunt belemmerd hoeft te voelen. Het komt ons voor dat u zich duidelijker het belang moet realiseren dat u heeft bij een bloeiende filmkultuur in Nederland, een kuituur die zich zeker op langere termijn zal manifesteren in een groeiende belangstelling voor uw beste produkten. Zo'n kuituur is niet denkbaar zonder blad waarin diskussie en zelfs scherpe kritiek die belangstelling voortdurend zal blijven prikkelen. En tot het gezicht van een dergelijk filmblad behoren ook uw advertenties. Dit zijn de gedachten en overwegingen die we u voor de komende feestdagen willen mee geven. Om u op een gedachte te brengen! Een voorspoedig 1977 behoeven we u dan al bijna niet meer te wensen. Zeker niet met die advertentie van u in "SKOOP"! met vriendelijke groeten G. Timmer R. Proper Zakelijke leiding Eind-redaktie

Film | 1976 | | pagina 12