EERSTE STEEN WERD VERGETEN METRO-HEERHUGOWAARD De omgeving van het één jaar oude winkelcentrum 'Middenwaard' in het Noord-Hollandse Heerhugowaard is een typisch voorbeeld van een moderne nieuwbouwwijk: het is er winderig, als het regent plakt de blubber aan je schoenen, het weinige groen doet nog huiverig, de nieuwe bestrating moet worden vastgelopen en de gezelligheid doet nog wat onwennig aan. In het door Brederode ontwikkelde winkel centrum roepen versgedrukte affiches de bezoekers toe: "Hoera, er is een bioscoop in Middenwaard!" En dat klopt: Op 4 november opende de heer Punt hier het spiksplinternieuwe METRO Theater met 252 plaatsen, waar onder 12 'love-seats'. Wanneer we op een kille zaterdagmiddag met bedrijfsleider Stevens praten, drukken de kindertjes hun neuzen plat tegen de ramen om de foto's van de matineefilm 'Kuifje en de Zonnetempel' op hun spanning te kunnen beoordelen. WAAROM EEN BIOSCOOP IN HEERHUGOWAARD? KABINE VOORRANG EXTRA REKLAME Kale boompjes en nog onbeplante perken kenmerken een pas ontstane wijk. In Heerhugowaard werd het Metro Theater van de heren Stevens en Punt op 4 november geopend. Stevens: "De gemeente Heerhugo waard en omliggende plaatsjes tellen bijelkaar meer dan 30.000 inwoners en het was dus een duidelijke zaak dat een bioscoop mogelijk moest zijn. In 'Middenwaard' was van alles geprojek- teerd, doch een bioscoop ontbrak. Bij de officiële instanties werd positief op de filmplannen gereageerd en het was Punt die uiteindelijk de knoop door hakte. In mei begon de bouw en dat ging zo snel dat we vergaten de be kende 'eerste steen' te leggen. Bij de officiële opening hebben we dat met behulp van de Burgemeester symbo lisch goedgemaakt." In de ruime kabine vinden we een Philips FP-20 met horizontaal liggende 1600 Watt Xenonbuis, die over meer dan genoeg capaciteit beschikt om het (zelf geconstrueerde) vrijhangende Per- luxscherm van 44 m2 prima uit te lichten. De no-rewind (3 plateaus) in stallatie plus de Matrix-automaat zor gen voor een perfekte programma regeling, die vervolmaakt wordt door een kontrolesysteem middels een ge sloten TV-circuit. Stevens: "De kabine was 14 dagen vóór de opening helemaal klaar. De projektie vinden wij heel belangrijk. De mensen komen immers voor een kombinatie van 'lekker' zitten, genoeg beenruimte en een goede beeld- en geluidkwaliteit." "De kabine is voor ons erg belangrijk, want wij vinden dat het publiek recht op een goede show heeft", aldus de heer Stevens In de ontvangstruimte/foyer vinden we een speelse vloer van gekleurde beton- elementjes. Het buffet (met volledige vergunning) ziet er kompleet uit en naast de zaalingang valt een antieke projektor op, die ons doet denken aan de tijd dat er nog met 'handen en voe ten' gedraaid moest worden. De zaal is sober en funktioneel gehou den. Goed zittende rode skai-stoelen (van Jogchems) en rustige wandkleu- ren. De kassa is centraal opgesteld, zodat met een minimale bemanning zoveel mogelijk funkties tegelijk kun nen worden uitgevoerd. Een speciaal aangepast invaliden-toilet maakt de sanitaire afdeling kompleet. De ge meente zorgde voor een inventieve be strating en uitgebreide parkeerfacili- teiten. Het ontwerp voor het geheel ontstond tijdens vergaderingen tussen Stevens, Punt, bouwbedrijf Bot en architekt Ton Robbe. Stevens: "We hebben een uitstekend kontakt met de middenstanders van het winkelcentrum. Er heerst hier een prima kameraadschap. Het is dan ook niet voor niets dat ik vaak wat extra re klamemateriaal aan de verhuurders vraag. In de diverse winkels maakt men graag publiciteit voor de nieuwe bio scoop. De programma's worden via de commerciële intercom omgeroepen. Wij ervaren het persoonlijk kontakt met de klant als heel belangrijk en daarom blijven we onder anderen een uur na de voorstelling geopend. Niet als winstmakertje, maar gewoon als extra mogehjkheid om de bioscoop als ontmoetingspunt te laten fungeren. Daar wordt op het ogenblik al aardig gebruik van gemaakt en ik zie dat in de toekomst nog wel beter worden. Overigens zijn we over de eerste pe riode heel tevreden. Ook de nacht- voorstelhngen op vrijdag en zaterdag en de kindermatinees op woensdag, zaterdag en zondag worden prima be zocht." De exploitatie van het Metro Theater te Heerhugowaard wordt geheel ver-

Film | 1976 | | pagina 14