VIJF JAAR SPAREN VOOR NIEUWBOUW CORSO-CASTRICUM SPAANSE STOELEN NIEUWE GEVEL GEEN NACHTFILMS zorgd door de heer en mevrouw Punt en de heer en mevrouw Stevens, die als regelrechte 'filmgekken' met volledige inzet hun bioscoop een permanente plaats in de nieuwbouw willen geven. EB In de ruime foyer is gelegenheid om vóór en na de film gezellig met elkaar te praten. Het is dan ook de bedoeling dat de bioscoop in het culturele gebeuren van de forensenstad Heerhugowaard een eigen rol gaat spelen. Al bijna 40 jaar vindt men in de bad plaats Castricum het Corso Theater, dat op het ogenblik onder leiding staat van de heer en mevrouw Wefers Bet- tink. Al vijf jaar geleden beseften zij dat het theater dringend aan vernieu wing toe was en werden de via de bioscoop en de aanpalende bar ver diende centjes weggelegd. Half okto ber was het eindelijk zo ver: de 'ver nieuwbouw' kon beginnen. Ruim een maand bleef het Castricumese pu bliek van filmisch amusement ver stoken, maar toen op 18 november 'de Corso' haar poorten weer opende was iedereen het er over eens: een succes! Mevrouw Bettink: "Gelukkig behoef den we niet alles te vernieuwen. Twee jaar geleden werden de projektie- apparatuur en de CV al vervangen en verleden jaar kwam er een nieuw scherm. Het ging dus echt meer om een ingrijpende uiterlijke face-lift. Al lereerst werd het aantal plaatsen teruggebracht van 340 naar 220. Meer beenruimte dus tussen de nieuwe oranje stoelen uit Spanje." Een kijkje in de zaal leert ons dat er aan de wanden een grappig, maar ook funktioneel gebruik is gemaakt van het beroemde Krommenie marmoleum. De schakeringen oranje, bruin en geel zijn bewust in banen naast elkaar geplaatst. Groot voordeel van linoleum aan de wanden: praktisch geen onderhoud, geen verkleuring en gemakkelijk schoon te houden. De indirekte verlichting zorgt voor een intieme sfeer. In de Het Castricumse Corso Theater anno 1937.. lobby werd betimmering van blank vurenhout toegepast (op buffet en plafond), hetgeen in kombinatie met de oranje en bruine kleuren een vrolijk geheel oplevert. Bij het binnen komen heeft men het gevoel een soort verlengstuk van de huiskamer te be treden. De heer Bettink: "De gevel en de bin- nenhal werden geheel vernieuwd, in clusief de luifel en de marmeren pla ten. De kleurenvariaties en materiaal toepassingen werden in samenwerking met de Amsterdamse architekt Hooyer bepaald. We zijn erg blij met de posi tieve reakties van het publiek. Vooral het betere zitkomfort en de grotere beenruimte worden erg gewaardeerd. Door onze bar hebben wij de mogelijk heid direkte informatie van ons pu bliek te krijgen. Op die manier passen wij onze programmering aan." "Na de ruim 4 weken durende operatie was mijn man 8 kilo lichter geworden", lacht mevrouw Bettink. Samen staan ze in het nieuwe buffet van hun bioscoop annex bar Over het indelen van films, praat me vrouw Bettink maar al te graag: "Ik vind het vreselijk leuk om met de ver huurders over een en ander in de clinch te gaan! Wij hebben een uitge sproken mening over ons programma. Zo draaien wij bijvoorbeeld helemaal geen nachtfilms, daar is hier geen be langstelling voor. Ook de karate- knokkers en de harde sexfilms zie ik helemaal niet zitten. Wij proberen zo veel mogelijk service aan onze klanten te verlenen en in ons Vernieuwde thea ter is dit nu nog beter mogelijk." en hetzelfde theater in 1976 na een ingrijpende face-lift

Film | 1976 | | pagina 15