PRODUCTIE BLOEDVERWANTEN SOLDAAT VAN ORANJE NIEUWE BLOEMENFILM 'FLEURE MAJEURE' Rutger Hauer als lirik en Jeroen Krabbé als Guus in de film De Soldaat van Oranje tijdens hun landing vanuit zee op het strand bij Huis ter Duin in Noordwijk. Hun gevaarlijke missie zal slagen. De eerste Frans-Nederlandse co-pro- duktie onder regie van Wim Lindner. Een satire op de wereld van vampiers. In de belangrijkste rollen: Maxim Ha mel, Sophie Deschamps, Will van Selst, Ronnie Bierman, Wim Kouwenhoven en Eddie Constantine. Distributie: Gofilex-Driebergen. Na ongeveer twee maanden filmen op veelal historische lokaties door heel Nederland staat het merendeel van 'Soldaat van Oranje' erop. Zoals uit veelvuldige krantenberichten bekend mag zijn zal voorjaar 1977 het 'Engeland-Spiel' worden gefilmd op lo katies in het Verenigd Koninkrijk. 'De Soldaat van Oranje', geregiseerd door Paul Verhoeven, geproduceerd door Rob Houwer, is de verfilming van Erik Hazelhoff Roelfzema's gelijkna mige bestseller. Het is de kostbaarste Nederlandse film- produktie tot op heden. Met een onge kend groot aantal kopieën (60) zal T)e Soldaat van Oranje' najaar 1977 in première gaan. De film, waaraan vele vooraanstaande acteurs meewerken, staat onder beschermheerschap van Z.K.H. Prins Bernhard. Dezer dagen is in de Rotterdamse Doe len de nieuwe bloemenfilm van het Bu reau Voorlichting Bloemen Planten ten doop gehouden. Deze film, die 'Fleur Majeureis genoemd, is de opvolger van de suksesvolle film 'Spreek het met bloemen', die in 1969 werd uitge bracht. 'Spreek het met bloemen' werd in 1971 en 1972 vertoond in het voor programma van de Nederlandse speel film 'Wat zien ikwaardoor ongeveer 1.750.000 bioscoopbezoekers de bloe menfilm zagen. De nieuwe film toont een boeiende aaneenschakeling van momenten uit het leven van mensen waarbij bloemen en planten een belangrijke rol spelen. Humor en ernst, poëzie en vakman schap wisselen elkaar af. Het instruktieve element wordt in de film ruimschoots belicht. Er komen scènes in voor over het kweken van bloemen en planten, het oogsten, het veilen, de verkoop in bloemenwinkels en op markten. Het geluid heeft een belangrijke funktie. Zoals bijvoorbeeld de scène in de plantenkas. Men hoort

Film | 1976 | | pagina 16