FILMVERWACHTINGEN WERDEN GEPRESENTEERD VACUÜM CURSUS AUTOMATISERING Elk jaar is men bij de Nederlandse Bioscoop Bond ijverig bezig de voor het komende seizoen te verwachten filmprodukties in een kom- pakt boekwerk te verzamelen. Deze samenbundeling van in Nederland uit te brengen films wordt onder de titel Wordt Verwacht' jaarlijks aan de Pers uitgereikt. MAX HAVELAAR WEER BEKROOND CONTACTMIDDAG toningen, zal deze wet daarmede nog niet onmiddellijk gaan functioneren. Na de afkondiging zal de wet na drie maanden in werking treden, dat wil zeggen dat er dan een uitvoerings besluit moet zijn, te vergelijken met het huidige Bioscoopbesluit. Er zal een jeugdfilmkeuringscommissie moe ten komen, er zal een bureau moeten komen, er zal een uitvoerend apparaat moeten komen. Een termijn van drie maanden moet onvoldoende worden geacht om een en ander te effectueren. Met name de samenstelling van de keuringscommissie zal tijd vergen. In de wet is namelijk voorzien in de mogelijkheid, dat belangstellenden kunnen solliciteren naar de functie van commissielid. Deze methode werkt uiteraard vertragend. Wil er geen vacuüm ontstaan op het moment van de inwerkingtreding van de nieuwe wet, dan zal al veel voorbe reidend werk moeten zijn gedaan. Het lijkt dus waarschijnlijk, dat het na de decisie van de regering nog wel enige tijd zal duren, voordat de wetsafkon- diging zal plaats hebben. Het einde van de filmkeuring voor volwassenen lijkt dus wel in zicht, al is het tijdstip moeilijk exact aan te geven. vT Enige jaren geleden werd tweemaal achtereen een gespecialiseerde monde linge cursus georganiseerd op het ter rein van de automatisering van projec- tie-apparatuur. Pogingen om nadien met deze cursus door te gaan strandden op een onverklaarbaar gebrek aan be langstelling. Gelet op het intussen sterk gestegen aantal geautomatiseerde bioscopen is het de bedoeling om in januari 1977 een derde cursus van start te laten gaan. De cursus duurt ongeveer een jaar en de lessen worden eenmaal per 14 dagen, waarschijnlijk op dinsdag in de Elektro Technische School te Am sterdam gegeven. In deze school be vindt zich tevens het practicum. De leskosten bedragen f 150,—. Om te worden toegelaten dient men in het bezit te zijn van het operateursdiplo ma B. Indien dat niet het geval is, dient een toelatingsexamen te worden afgelegd, teneinde te beoordelen of de kandidaat in voldoende mate op de hoogte is met de beginselen van de elektrotechniek en de versterkertech niek. Dit is namelijk noodzakelijk om de cursus met redelijke kans van slagen Op 26 november jl. gebeurde dit tijdens een gezellige bijeenkomst in café- chantant De Suikerhof aan de Am sterdamse Prinsengracht. Talloze gede legeerden van de vaderlandse media kwamen hun boek halen en maakten graag gebruik van de geboden hapjes en drankjes. Ook van de zijde der exploitanten, ver huurders en produktie liet men blijken dat deze jaarlijkse happening op prijs wordt gesteld. Hoewel er aan het eind van de zaal wel een uitnodigend podium was, werd er niet opgetreden. Dat werd dan ook niet verwacht. Wèl verwacht worden de honderden films die men in de bondsuitgave kan aantreffen, en een vluchtige blik op de vele gestencilde pagina's maakt duidelijk dat er een interessant 1977 voor de boeg ligt... Na het succes in Italië, heeft de film Max Havelaar van Fons Rademakers, nu ook tijdens het onlangs in Teheran gehouden filmfestival, de speciale prijs van de jury gekregen. De film "Een schijn van twijfel" van Rolf Orthel, verwierf de hoofd prijs in de sectie korte films. Fons Rademakers. alweer bekroond! te kunnen volgen. De kosten van dit gewenste nadere informaties krijgen, toelatingsexamen bedragen f 17,—Ook zijn aldaar inschrijvingsformulie- Belangstellenden kunnen bij het secre- ren beschikbaar, tariaat van het opleidingsinstituut dat op het Bondsbureau is gevestigd, alle van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 4 JANUARI 1977 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 uur THE MARATHON MAN Distributie: C.I.C. Regie: John Schlesinger Acteurs: Dustin Hoffman, Marthe Keiler, Roy Schneider, Sir Laurence Olivier 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1976 | | pagina 18