CINEMANIFESTATIE '76 SUCCES STIMULANS HET PUBLIEK: DE PERS: DAVID RAPHEL NAAR ICM (EUROPE) ERNST GOLDSCHMIDT Voor de zesde keer werd in Utrecht de tweejaarlijkse Cinemanifestatie gehou den, dit keer voor de eerste maal met daadwerkelijke medewerking van het bureau van de Nederlandse Bioscoop bond. Nu, na anderhalve maand, kan worden teruggezien op een groot succes. Op een enkele uitzondering na heeft de pers goed tot zelfs enthousiast gerea geerd op het door Hans Saaltrink sa mengestelde programma. Het publiek trok in groten getale naar de theaters Camera en Studio. Het aantal beta lende bezoekers was aanzienlijk hoger dan bij de vorige Cinemanifestatie het geval was. Naast het hoofdprogramma vertoonde het Rembrandt Theater een retrospec tief overzicht van films met bekende mannen duo's, van LaurelenHardy tot Newman en Redford, dat helaas min der belangstelling trok dan werd ver wacht. Jammer omdat een dergelijke opzet toch op zijn minst interessant te noemen is. Tot vlak voor het begin van de Cine manifestatie was het volslagen on duidelijk welke prominente gasten hun opwachting zouden maken. Op het Bondsbureau werden vele uren aanvankelijk zonder resultaat be steed om dit onderdeel van de orga nisatie rond te krijgen. Ook de ver huurders, die films leverden, deden hun uiterste best. Een en ander heeft tenslotte geresul teerd in de komst van verschillende gasten. Eduardo de Gregorio woonde de voorstelling van de door hem ge- regiseerde film 'Sérail' bij. Deze film opende de manifestatie. Vervolgens verscheen Bo Widerberg om een toelichting te geven op zijn film 'De verschrikkelijke man uit Saffie'. Dan waren ook aanwezig Jean-Louis Comolli en Marianne di Vettimo, respectievelijk regisseur en scenarioschrijfster (samen weer met Eduardo de Gregorio) van 'La Ceci- lia', het verhaal van een anarchistische commune, gesticht aan het eind van de vorige eeuw. Andy Warhol's 'Bad' was kwantitatief het best vertegenwoordigd. De produ cer Jeff Tornberg (24!), vergezeld van de actrices Stefania Cassini en Maria Smith èn de grote verrassing, omdat hij eerst uitsluitend was aangekondigd als de vriend van Cassini Joe Delas- sandro, die weliswaar niet in de film speelde, doch tijdens de persconferen tie uitvoerig de betekenis van Warhol belichtte. Verheugend was de komst van Jeanne Moreau, die kwam vertellen over haar ervaringen en angsten als regisseuse van 'Lumière', die in Nederland onder de titel 'Zo is het leven' wordt uitge bracht; De in de film voorkomende actrice Caroline Cartier was eveneens present. De Cinemanifestatie 1976 was, het werd al geconstateerd, een groot suc ces. Haar betekenis moet vooral hierin worden gezien, dat zij een sti mulerende invloed heeft gehad op de distributie- en vertoningsmogelijkhe den van moeilijk te exploiteren artis tieke films. Een aantal films werd speciaal met het oog op de Cinemani festatie door Ie den-filmverhuurders aangekocht. MW De waardering van de films in de Cinemanifestatie 1976 door: Mr. Klein 7.8 Der Fangschuss 8.8 De verleiding van Mimi, de bankwerker 7.8 De Marquise van O 8.8 Jonas 7.7 Mr. Klein 8.4 Der Fangschuss 7.7 Noroit 8.3 De verschrikkelijke man uit Saffle 7.6 Mean streets 8.1 La Ce'cilia 7.4 L'Empire des sens 8.0 Mean streets 7.2 Bernice bobs her hair 7.7 De Marquise van O 7.1 De verschrikkelijke man uit Saffie 7.6 Herz aus Glas 7.0 Jonas 7.6 Antonia 7.0 Reifezeit 7.3 Warhol's Bad 7.0 Winifred Wagner 7.2 Winifred Wagner 7.0 Herz aus Glas 7.1 Boxcar Bertha 6.9 The Shootist 7.1 Smile 6.9 Salo 7.0 Stay hungry 6.8 Stay hungry 6.9 Satansbraten 6.8 Smile 6.8 Duelle 6.8 Grey gardens 6.7 Grey Gardens 6.7 Serail 6.6 Se'rail 6.4 Duelle 6.6 Reifezeit 6.4 La Ce'cilia 6.5 The Shootist 6.4 Satansbraten 6.3 Noroit 6.3 De verleiding van Mimi, de bankwerker 6.3 Lumière 6.1 Antonia 6.1 L'Empire des sens 5.9 Boxcar Bertha 6.0 Massacre at Central High 5.8 Lumière 5.5 L'Amour Blesse' 5.0 L'Amoure Blessé 5.4 Salo 5.0 Warhol's Bad 4.7 Bernice bobs her hair Massacre at Central High 4.3 Marvin Josephson, de president van ICM (Europe) heeft de benoeming be kendgemaakt van David Raphel als Di- rekteur Generaal van de Europese vestiging van het ICM concern. Daar- n voor was Raphel 26 jaar bij 20th Cen tury Fox werkzaam. Drie maande geleden verliet hij deze maatschappij, waar hij op dat moment Vice-President Worldwide Sales was. Raphel zal van uit het Parijse hoofdkwartier van In ternational Creative Management ope reren. Ernst Goldschmidt is tot Vice-Presi dent en Foreign Manager van United Artists benoemd, aldus een bekend making van Eric Pleskow, President en Chief Executive Officer. Goldschmidt volgt in deze funktie Pédro Teitelbaum op. Voor Goldschmidt naar New York kwam om daar in eerste instantie de post van International Sales Manager te gaan bekleden, was hij als General Manager van United Artists Frankrijk gestationeerd in Parijs. Ernst Gold schmidt is sedert 1958 aan United Artists verbonden.

Film | 1976 | | pagina 19