PRIJS VOOR ILO-FILM NIEUWS VAN POLYGOON Regisseur John Frankenheimer stuurt met walk ie-talk ie het verongelukken van een luchtschip in een honkbabta- dion. De scène is zichtbaar in de ca meraviewer op de voorgrond. Paramount Pictures verfilmt 'Black Sunday Een produktie van Robert Evans. In de hoofdrollen: Robert Shaw, Bruce Dern en Marthe Keiler. De film is gebaseerd op het toneelstuk van Ernest Lehman, Kenneth Ross en Ivan Moffat naar het boek van Thomas Harris. Distributie C.I.C. 'Airport '77' is eenjennings Lang Pro duction voor Universal Films. Deze werkfoto toont regisseur Jerry Jame- son (rechts naast de camera) in actie met Pamela Beelwood, Anthony Bat- taglia en James Stewart. Verdere rollen worden vertolkt door Jack Lemmon, Lee Grant, Brenda Vac- caro, Olivia de Havilland, Christopher Lee en Phillip Stevens. Producent is William Frye. Airport '77 is bewerkt naar het toneelstuk van Michael Scheff en David Spector gebaseerd op het boek van Arthur Hailey. Eind maart heeft het internationaal in stituut voor de Rechten van de Mens voor de zesde maal een filmfestival ge houden in Straatsburg. Dit jaar stonden films op het program ma, die zich op enigerlei wijze bezig houden met de relatie tussen de mens en zijn werk. Er waren deze keer vijf 'publieksprij zen'; de derde hiervan is toegekend aan de tekenfilm '300.000.000', geprodu ceerd door Toonder Studio's te Neder- horst den Berg in opdracht van de In ternationale Arbeidsorganisatie (I.L.O.) te Genève. De 10 minuten lange film is getekend en geregisseerd door BjjzSrn Frans Jen- sen, script en produktie: Bert Kroon. Polygoon Journaal nr. 17 toont in kleuren een waterscooter, die het 'doe-het-zelf'-waterskieën mogelijk maakt. De skiër bestuurt zelfde onbe mande trek-boot, die hem met 30 kilo meter per uur over het water laat sche ren. Voorts staat het journaal uitvoerig stil bij de situatie van het Teylers-museum in Haarlem, dat door het ontbreken van voldoende onverheidssteun in ern stige moeilijkheden verkeert. Dit oudste museum van ons land (uit 1780) bezit o.a. een unieke biblio theek met 100.000 delen, en een we reldberoemde verzameling fossielen en mineralen. In de 'sectie' Wereldnieuws o.a. een verslag van de sensationeel verlopen steeple-chase, de 'Grand National'. Voor komende journaals wordt o.m. gewerkt aan vestzakdocumentaires over het voedsel in bejaarden-tehuizen, en de slechte toestand van de kinder gebitten. Verwacht worden tevens beelden uit de Chinese Volksrepubliek, die in mei het reisdoel zal zijn van Prinses Beatrix en Prins Claus.

Film | 1977 | | pagina 13