V CANNES 1977 ARTIKEL 18 DER STATUTEN CONTACTMIDDAG CAR WASH Voor de vijfde maal in successie zal de Bond in samenwerking met de Rijks voorlichtingsdienst, met de bekende stand vertegenwoordigd zijn op de Filmmarkt in Cannes, die in het kader van het gerenommeerde internationale festival aldaar, in de periode van 12 26 mei wordt gehouden. De stand zal ook ditmaal met een, ten opzichte van 1976, verbeterde video afdeling zijn uitgerust. Adspirant-ko- pers kunnen, bij wijze van spreken op slag, kennisnemen van de inhoud van recente lange en korte Nederlandse films, die voor het buitenland beschik baar zijn. Daarenboven zal ook thans het nodige publiciteitsmateriaal voor korte en lange films in de stand verkegen kun nen worden. Terzake van het feit, dat in het City complex te Amsterdam een nieuwe bi oscoop (City 5, aanvankelijk genaamd City 7) is geopend zonder de daartoe vereiste toestemming van de Commis sie Nieuwe Zaken te hebben afgewacht, strijdig is gehandeld met artikel 7 van het Algemeen Bedrij fsreglem ent heeft het Hoofdbestuur besloten City Exploitatie Maatschappij B.V. krach tens artikel 18 der Statuten de straf van waarschuwing op te leggen. Deze beslissing is genomen op grond van de overwegingen: dat het Hoofdbestuur heeft geconsta teerd, dat met de aavang van de exploi tatie van het theater City 5 niet ge wacht is, totdat de Commissie Nieuwe Zaken over de desbetreffende aanvrage een beslissing had genomen; dat een dergehjke handelwijze strijdig is met artikel 7 van het Algemeen Be- drijfsreglement; dat bovendien nog kan worden vastge steld, dat alvorens tot de opening van voornoemde bioscoop over werd ge gaan c.q. deze opening in de pers werd aangekondigd op geen enkele wijze in formatie bij de Commissie Zaken is in gewonnen omtrent de stand van zaken betreffende de aanvrage in kwestie; dat het Hoofdbestuur in overleg met de Commissie Nieuwe Zaken besloten heeft op grond van het vorenstaande over te gaan tot behandeling krachtens artikel 18 der Statuten; dat City Exploitatie Maatschappij B.V. dienovereenkomstig is opgeroepen voor verhoor op 18 februari 1977, bij welk verhoor zij werd vertegenwoor digd door haar directeur, de heer B. Wilton; dat voornoemde heer Wilton ter ver dediging heeft aangevoerd dat de duur van de behandeling van de bewuste aanvraag bij de Commissie Nieuwe Za ken c.q. bij de Technische Commissie naar zijn mening veel te lang is gewor den, zodat dientengevolge de aanvra ger buiten zijn schuld wordt gedupeerd als hij de opening van een bioscoop in afwachting van de formele afhandeling dient uit te stellen; dat hij bovendien wat betreft de on- derwerpelijke aanvrage de indruk had gekregen, dat na het meest recente ad vies van de Technische Commissie geen bezwaren meer aanwezig waren; dat hij het in verband met de gedane investeringen niet verantwoord heeft geacht om de exploitatie van de be trokken bioscoop uit te stellen, totdat de formele toestemming van de Com missie Nieuwe Zaken was verkegen; dat het Hoofdbestuur echter van me ning is, dat het verweer van haar di recteur de overtreding in kwestie niet kan rechtvaardigen; dat de behandelingsduur van aanvragen bij de Commissie Nieuwe Zaken of de Technische Commissie door tal van factoren wordt bepaald, zoals een op eenhoping van aanvragen en het com plexe karakter van de aanvragen zelf, nog afgezien van vertragingen die kun nen ontstaan ten gevolge van een on volledige indiening; dat door het Hoofdbestuur is geconsta teerd, dat zij ter zake van een voor gaande aanvrage voor een bioscoop in het City-complex zeer tegemoetko mend door de Commissie Nieuwe Za ken is behandeld en dat ook overigens geen enkele grond bestaat voor de im pliciet gehanteerde stelling, dat deze commissie ten aanzien van de financië le belangen van een aanvrager onvol doende zorgvuldigheid zou betrachten; dat het Hoofdbestuur in het kader van zijn statutaire taken onverkort dient vast te houden aan de regels, welke ten aanzien van de ingebruikstelling van nieuwe bioscopen in de Bondsregle menten zijn vastgelegd; dat door deze handelwijze vorenbe doelde reglementaire en in het bijzon der artikel 7 van het Algemeen Bedrijfs- reglement is overtreden; dat het Hoofdbestuur deze overtreding van een der belangrijkste reglementen van de Bond van ernstige aard acht, doch dat het met inachtneming van het feit, dat niet eerder een soortgelij ke overtreding is begaan, besloten heeft in dit geval nog te volstaan met krachtens artikel 18 der Statuten de straf van waarschuwing op te leggen. van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 3 MEI 1977 Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14,15 uur Regie: Michael Schultz muziek: Norman Whitfield Songs preformed by: Rosé Royce Een Universal Film, distributie C.I.C. 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1977 | | pagina 14