OPDRACHTFILM 1977 NtfL^~_ a Op 19 april j.1. heeft de Stichting Au diovisuele Manifestaties voor de vijfde achtereenvolgende maal een manifesta tie met opdrachtfilms georganiseerd, ditmaal onder de titel Opdrachtfilm 1977'. De manifestatie vond wederom plaats in 3 zalen van het Euro Cinema complex te 's Hertogenbosch en kon opnieuw een succes worden genoemd. Er waren ruim 250 betalende bezoe kers, die verdeeld over 2 zalen, 26 films te zien kregen die door Neder landse filmproducenten in opdracht van ondernemingen, organisaties en overheidsinstellingen in het afgelopen jaar werden vervaardigd. Tot nu toe waren de manifestaties steeds gekop peld aan de selectie voor het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfestival, waardoor de filmkeuze aan zekere be perkingen was onderworpen. Van deze werkwijze werd dit jaar afge stapt, teneinde het publiek een grote verscheidenheid van opdrachtfilms te kunnen tonen. Organisatoren en be zoekers waren het er over eens, dat dit een verbetering van de programmering inhield. Er kwamen talrijke films over vele fa cetten van handel en industrie op de schermen, waarbij ook sociale aspec ten van de samenleving ditmaal de no dige aandacht kregen. In één zaal zijn films vertoond, be stemd voor een algemeen publiek, ter wijl een tweede zaal was gereserveerd voor films die in de eerste plaats be stemd waren voor een gespecialiseerd publiek. In een derde zaal hebben de opening en de sluiting, alsmede de prijsuitreiking plaatsgevonden. Mr. J J>. Kaland, voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Public Relations, tijdens zijn openingstoespraak De opening is verricht door Mr. J.P. Kaland, voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Public Relations, die er onder andere de nadruk op leg de, dat de neiging van sommige op drachtgevers om films in eigen beheer te laten maken afneemt, kennelijk om dat zij tot de conclusie zijn gekomen, dat men het maken van bedrijfsfilms beter aan specialisten kan overlaten. Hij belichtte voorts de taak van de PR- functionaris in de bedrijven, die bij de vervaardiging van een opdrachtfilm een belangrijke stem in het kapittel be hoort te hebben. Tenslotte vestigde hij de aandacht op het belang van een goe de distributieplanning, omdat ervoor moet worden gezorgd, dat de film de genen waarvoor hij wordt gemaakt, ook zoveel mogelijk bereikt. De Prix d'Amsterdam, zijnde de jaar lijkse prijs voor de beste film bestemd voor een algemeen publiek, werd ten slotte door de jury toegekend aan de film 'Gas onder ons', een produktie De heren B.W. Hoitink (l), (Gasunie) en Ab Jansen, regisseur, bekijken hun Prix d'Amsterdam 1977,gewonnen met de film Gas onder onsvervaardigd in opdrach t vande Nederlandse Gasunie door Cinecentrum N.V. van Cinecentrum N.V., onder regie van Ab Jansen, vervaardigd in opdracht van de Nederlandse Gasunie. In de categorieën van films bestemd voor een gespecialiseerd publiek, werd de SAM-prijs verworven door de film Amphidredge', geproduceerd door Bob Kommer Studio's C.V., onder re gie van Pum Rote, vervaardigd in op dracht van I.H.C. Holland. Hoewel er bij deze manifestatie in bei de genoemde categorieën slechts één prijs ter beschikking wordt gesteld, maakte de jury bekend, dat volgens de toegepaste puntenwaardering in de groepen van films bestemd voor een al gemeen publiek, de tweede plaats werd ingenomen door de film 'Wat hangt er nu weer boven ons hoofd', produktie: Cinecentrum N.V., regie: Kees van Eijk, opdrachtgever Rijksvoorlichtings dienst (hefschroefvliegtuigen politie) en de films 'Uitspraak over 14 dagen', produktie: Pan Film B.V., regie: Boud Smit, opdrachtgever Ministerie van Justitie en 'Bertus of Achmed', pro duktie: Arc/C Visuals B.V., regie: Nol Bollongino, opdrachtgever Rijksvoor lichtingsdienst (gastarbeiders), op een gedeelde 3e plaats. Bij de films voor een gespecialiseerd publiek werd een goede tweede plaats verworven door de film 'Opname', produktie en regie: Boud Smit, opdrachtgever Nationale Ziekenhuisraad, terwijl de derde plaats werd ingenomen door de film 'Deep and precise', produktie en regie: Pim Korver, in opdracht van SIMS (Smit International Marine Services). Voorts is nog bekend gemaakt, dat de eindselectie voor inzending van films naar het Internationale Industriële Filmfestival, dat dit jaar van 26 tot en met 30 september in Berlijn wordt ge houden, zal plaatsvinden in de tweede helft van juni a.s. Films die voor medio juni gereedkomen, kunnen nog voor deze selectie bij de SAM worden aan gemeld. De SAM-prijs 1977 voor 'Amphidredge wordt in ontvangst genomen door de heer H.C. Dijken namens de producent Bob Kommer Studio 's BV en door een vertegenwoordiger van de opdrachtgever I.H.C. Holland. Mr. SJ?.M. Keesen, voorzitter van de jury reikt de prijs uit, daarbij geassisteerd door mevr.].], de Roo van het Verbond voor Nederlandse Ondernemingen.

Film | 1977 | | pagina 14