in dit VERGADERING BONDSRAAD Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoophond, nummer 11 12 mei 1977 Redactie en administratie Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020 - 799261 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, Amsterdam Tel: 020-231485 Vergadering Bondsraad pagina 1—5 Opdrachtfilm 1977 pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Cannes 1977 pagina 8 De jaarlijkse vergadering van de Bondsraad vond plaats op maandag 2 mei 1977 in het Hilton Hotel te Amsterdam. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, opende de vergadering des middags om 2.15 uur met de volgende toespraak: Dames en Heren, Ik heet u hartelijk welkom op deze jaarlijkse vergadering van de Bondsraad. In het bijzonder begroet ik de ereleden, de heren Blad, Bosman en Miedema. Sinds de vorige vergadering is de samenstelling van de Bondsraad na genoeg onveranderd gebleven. De enige wijziging die is opgetreden, betreft echter wel een zeer belangrijke, te weten de vervanging van de voorzitter der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de heer W. Hemel raad, door de heer P. Silvius. De heer Hemelraad heeft met het oog op zijn huidige gezondheidstoestand besloten zijn functie ter be schikking te stellen. Ik zal daarop bij punt 13a van de agenda nog nader terugkomen. Wat de heer Silvius betreft, wij kennen hem vol doende om te weten, dat hij een waardig voorzitter van zijn afdeling zal zijn en als lid van het Presidium een belangrijke positieve inbreng zal hebben ten dienste van het algemeen bedrijfsbelang. Voorts heet ik ah nieuw lid van de Bondsraad welkom de heer W.J.A. van Roos malen. Ik ben ervan overtuigd, dat u uw taak in de Bondsraad op bekwame wijze zult vervullen. RESULTATEN FILM Bij de voorplaat: Marina de Graaf, die een van de hoofdrollen speelt in de nieuwe speelfilm tiet Debuut'. Deze Van Heyningen/Solleveld- produktie, onder regie van Nouchka van Brakel gaat 18 mei a.s. in première. De Bondsvoorzitterde heer J. Nijland tijdens het uitspreken van zijn rede Dames en heren, u kent uiteraard de bedrijfsuitkomsten van de bedrijfstak in zijn totaliteit over 1976. Het bios coopbezoek is in ons land6,4%gedaald ten opzichte van 1975. Er zijn tal van factoren voor deze daling verantwoor delijk. De vele zeer warme dagen heb ben natuurlijk hun invloed doen gel den, doch er is ook nog een ander bij zonder belangrijk aspect, dat wil zeg gen de mate waarin commercieel inte ressante films voorhanden zijn geweest. De top-20 heeft in 1976 31,5% van de totale bioscoopomzet uitgemaakt, in 1975 was dit aantal 35,6%. Wij weten allen, dat de gemiddelde film qua om zet in betekenis afneemt. Dit impli ceert, dat het jaarbeeld sterker wordt bepaald door de resultaten van een ge ring aantal films dan in het verleden het geval was. Het is de afhankelijkheid van het bioscoopbedrijf van externe factoren die een prognose op langere termijn moeilijk maakt. Ik meen, dat de cijfers van de laatste jaren in hoofdzaak dui den op een evenwichtssituatie met van jaar tot jaar wisselende uitkomsten, waarbij de balans in het algemeen de neiging heeft iets meer naar de plus kant uit te slaan dan naar de minkant. Wij mogen verwachten, dat de nieuw bouw van bioscopen en de vernieu-

Film | 1977 | | pagina 9