Ilifflli 11011 tfl Dinsdag 28 juni jl. vond in Theater Kriterion in Amsterdam weer de tradi tionele vertoning plaats van de films van de eindexamenkandidaten van de Nederlandse Film en Televisie Acade mie. Het is altijd weer een grote slijta geslag, maar liefst 277 minuten film en 150 minuten video vielen te bekijken. Hieronder een kleine greep uit het ge toonde werk. ADELBERT (speelfilm) Een diep menselijk drama. Liever geen bezoek aan huis;geen bloemen. m.m.v. Gees Linnebank, Ansje Beent jes, Steve Clisby, Mimy Kok, Cor van Rijn, Elisabeth Hoytink, Alex Warmer- Een film van Dick Maas; (scenario en regie); Hubert Bruins (fotografie); Jo- han Berends (produktie). Vertoningsduur32 minuten. ADIÓS BERNARDO (Documentaire) Een film gemaakt met subsidie van de Nationale Commissie Bewustwording Ontwik ke lingssamenwerk ing. Bernardo, een kleine boer, ergens tus sen de Andes en de Amazone. Zoge naamd primitief leven, kwetsbaar ook. Voor ons tochparadijselijk romantisch. Een vrijheid en een rust waar wij alleen maar van kunnen dromen. Maar zelfs in deze uithoek van Peru kan dat niet meer. De Peruaanse revolutie dreunt als een stoomwals over het land. Op in de vaart der volkeren! Moderniseren, produktie! De kleine boer kan niet mee. Hij is de dupe. Ook een Neder lands ontwikkelingsproject, speciaal voor die kleine boer, verandert daar niets aan. Mislukt, jammer. Hulp blijft nodig. Maar hoe het dan wel moet? Vaarwel Bernardo. Adiós Bernardo. Regie: Edmond van Putte, camera: Jan de Ruiter; geluid en mixage: Jan Schoen;produktie: Hans Bochove Vertoningsduur: 45 minuten. GELOOF IN SCHEVENINGEN (docu mentaire) Een badplaats ah Scheveningen zit barstensvol mogelijkheden. De situatie vraagt om aanpakken. Dat ziet ieder een die verstand van geld en toekomst heeft. Een flinke kapitaalinjectie zal de nu nog vervallen badplaats ongetwij feld weer gezond maken. Weliswaar is Scheveningen mede groot geworden door de visserij, maar daar zit nu geen brood meer in. De vis is op. Dat zie je zo als je verstand van za ken hebt: de tijdens zijn nu eenmaal veranderd. Logisch toch, dat Scheve ningen veel beter een grootse en eigen tijdse badplaats kan worden. Voor elk wat wils, nietwaar. Scenario en regie: Jelle van Doornik; camera: Willem van der Linde;produk tie: Loek Groenendijk. i Vertoningsduur: 24 minuten. f

Film | 1977 | | pagina 11