ARBITRAGE OPNAMEN VOOR 'PASTORALE '43'BEGONNEN 'CAMPING' OOK VAN START NIEUWS VAN POLYGOON Vrijdag 1 juli zijn in de Betuwe de eerste opnamen gemaakt voor de nieu we Nederlandse speelfilm 'Pastorale '43' naar de gelijknamige roman van Simon Vestdijk. De regie is in handen van Wim Ver stappen en Frans Rasker is de uitvoe rend producent. Vestdijk schreef de roman in juli en augustus 1945, direct na de bevrijding. Het is een verhaal over onderduikers en ondergrondse activiteit, over Neder land en Nederlanders in de oorlog. Het boek werd destijds onderscheiden met de Proza-prijs van de Gemeente Am sterdam en in 1948 uitgegeven door Nijgh en Van Ditmar. Een groot aantal acteurs en actrices werkt mee aan deze grote speelfilm- produktie w.o.: Sylvia Kristel, Fien Berghegge, Els Ingeborg Smits, Bram van der Vlugt. Pieter Lutz, Leen Jongewaard, Coen Flink, Hein Boele en Bernard Droog. De laatste buitenopnamen zullen in de eerste week van augustus plaatsvinden. De film wordt geproduceerd door Spieghel Filmproductiemaat schappij b.v. en in maart 1978 uitgebracht door Concorde Film te Den Haag. Deze week zijn in de omgeving van Ud- del eveneens de opnamen gestart van het nieuwe project 'CAMPING' naar een oorspronkelijk scenario van Het Werktheater en Thijs Chanowski als collectief. Veertien acteurs van Het Werktheater o.m.: Shireen Strooker, Joop Admiraal, Peter Faber en Hel- mert Woudenberg verlenen naast zo'n 120 gasten en figuratie hun medewer king. Uitvoerend producent is L.S. de Levi- ta. Regie: Thijs Chanowski. Produktie: M.M. Chanowski Productions b.v. In Polygoon Journaal nummer 27 aan dacht voor de galapremière in Amster dam van de miljoenenproduktie 'Een brug te ver'. Vele prominenten, waar onder Prins Bernhard, woonden de voorstelling bij. Voorts een demonstratie van 'plankrol- schaatsen' in München. Deze sport wint snel aan populariteit, zodat wel licht binnen afzienbare tijd kampioens wedstrijden te verwachten zijn. Uit de Sovjet-Unie een verslag omtrent de bouw van een krachtcentrale en de installatie van een 'schepenlift', die ri viervaartuigen over de stuwdam heen 'tilt'. Verder een impressie van de Grand Prix Waterski-race op het Veluwemeer bij Harderwijk, waaruit de Italiaan Trezzi als winnaar te voorschijn kwam. In kleuren vervolgens een reportage over Nederlandse orthopedische hulp aan de oorlogs-slachtoffers in Libanon. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Nederlandse Bioscoop bond heeft het volgend ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: L.C.M. Beyers, Groenhove 618 te Am sterdam, domicilie gekozen hebbende ten kantore van het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht van het N.V.V., Vondelstraat 170 te Amsterdam, eiser contra Rob Houwer Film Holland B.V., Van Alkemadelaan 650 te Den Haag, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Nederlandse Bioscoop bond, volgens de Statuten en het Arbi trage Bondsreglement van deze Bond benoemd en aangewezen als arbitrage college voor de beslechting van geschil len, waaromtrent door het daarbij be trokken lid van de Bond met de andere partij is overeengekomen, dat zij ter beslechting zullen worden onderwor pen aan de arbitrage van de Bond. IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request dd. 21 maart 1977 een geschil contra gedaagde heeft aan hangig gemaakt, van welk stuk een af schrift aan dit vonnis is gehecht en het welk beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; evenals de repliek van gedaag de dd. 6 april 1977; dat de Commissie van Geschillen partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op maandag 9 mei 1977 op het Bureau van de Neder landse Bioscoopbond te Amsterdam; dat aldaar zijn verschenen de heer-L.C. M. Beyers, eiser, en diens raadsman Mr. C.J.M. Goes, enerzijds, en de heer R.P. Houwer, directeur van Rob Hou wer Film Holland B.V., gedaagde, an derzijds; dat Mr. C.JJVl. Goes namens eiser in hoofdzaak heeft verklaard, dat over de in de overeenkomst opgenomen data tussen de V.A.R.A., Lumen en gedaag de wel een maand is onderhandeld; dat eerst nadat de data vaststonden- het contract getekend is; dat eiser noch voor 2, 3 en 4 oktober is opgeroepen noch is afgezegd; dat eiser zijn medewerking in de naoht van 9 op 10 oktober heeft toegezegd, doch door zijn verplichtingen ten op zichte van de V.A.R.A. niet met wer ken in de nacht van 8 op 9 oktober ac- coord kon gaan; dat Lumen bij schrij ven van 5 oktober waarin zij de afspra ken voor de nacht van 9 op 10 oktober bevestigde, geïnformeerd heeft naar de tijdstippen, waarop eiser op 11 en 12 oktober beschikbaar moest zijn; dat hierop de brief van gedaagde van 6 ok tober beschikbaar moest zijn; dat hier op de brief van gedaagde van 6 okto ber is gevolgd, waarbij zij van de gehele overeenkomst afzag; dat gedaagde hier mede de overeenkomst, waarbij over de medewerking van eiser afspraken waren gemaakt eenzijdig heeft verbro ken, hetgeen niet kan; dat eiser op grond van de overeenkomst de ge noemde data heeft vrijgehouden en de ze niet voor ander werk heeft kunnen besteden, en hij zo door het niet door gaan van zijn medewerking toch scha de heeft geleden; dat gedaagde op grond van de overeen komst in ieder geval verplicht is aan eiser 9 dagen a fper dag te be talen, waarboven eiser de wettelijke verhoging van 50% benevens rente vraagt; dat gedaagde in haar brief van 6 april niet de kern van de zaak raakt; dat het er niet om gaat of eiser al of niet rechttijdig is afgezegd, maar dat van toepassing is dat de overeenkomst niet eenzijdig kan worden opgezegd; dat het argument van verhindering van eiser niet opgaat, omdat de data waar op zou worden gewerkt overeengeko men waren; dat artikel 4 van de alge mene voorwaarden gaat over een speci fieke verhindering, namelijk ziekte, en dit is hier niet van toepassing; dat de verplichting tot betaling uit het con tract zelf volgt en daaraan niet afdoet, dat de eerste fase van betaling er niet was; dat in de overeenkomst vastligt, dat als geè'mployeerde niet werkt door omstandigheden toe te schrijven aan de producent, hij recht houdt op het honorarium, dat het opnemen van de data in de overeenkomst ten gunste ook van gedaagde is, omdat zij zo ze kerheid had, dat eiser, die naar haar bekend was verplichtingen ten opzich te van de V.A.R.A. had op de betrok ken data voor haar beschikbaar was; dat eiser in hoofdzaak heeft verklaard, dat werken in de 2 nachten waarvan sprake was, gevolgen had voor de V.A.RA., waarvoor hij overdag moest werken en hij een 2e nacht werken te genover de V.A.RA. niet kon verant woorden; dat over de data lang is onder handeld vóór ze in de overeenkomst zijn gekomen; dat hij wist dat 's nachts ge werkt zou moeten worden, alleen niet wanneer; dat de V.A.R.A. graag wilde, dat hij aan de film meewerkte, maar la ter de overeengekomen data niet meer kon veranderen; dat de heer R.P. Houwer namens ge daagde in hoofdzaak heeft verklaard, dat hem geen brief van 5 oktober van Lumen bekend is; dat in de brief van zijn onderneming ook wordt gerefe-

Film | 1977 | | pagina 12