VENRAY HEEFT NIEUWE STUDIO STUDIO -VENRAY GEVEL INTERIEUR Medio mei opende de heer Cattoir te Venray naast het bestaande Luxor Theater te Venray een bijzonder intiem theater in moderne stijl met gedurfde kleurstellingen. Dit nieuwe Studio Theater werd gebouwd boven een nieuwbouw winkel met een oppervlakte van 300 m2. Tesamen met het vorig jaar geopende restaurant dat evens ver huurd is werd de beschikbare grond nu volledig volgebouwd. TECHNIEK De moderne buitengevel is aangepast aan het vorig jaar geopende bankge bouw. De oude gevel van het Luxor Theater zal binnen afzienbare tijd ook in dezelfde stijl worden opgetrokken. De verbouwing van de entree was de cember vorig jaar al een feit. De te kleine hal is nu aanmerkelijk ruimer geworden en heeft nu één centrale kas sa voor de beide theaters. Boven de kassa is een overzichtelijk bord aange bracht waarop duidelijk de gegevens betreffende prijzen, aanvangstijden en filmtitels aangegeven zijn. De vloer van de hal bestaat uit marme ren platen, de wanden zijn met fraai linnen bespannen en het geheel wordt gecompleteerd door een ruwhouten plafond met ingebouwde spots. Een brede trap voert de bezoeker naar het Studio Theater. De zaallengte be draagt 12 meter, de breedte 8 meter en de hoogte 6 meter. Op de geleidelijk oplopende vloer vonden 100 fauteuils van Spaanse makelei een plaats. De stoelen hebben zwarte polyester ruggen en zijn bekleed met aubergine- kleurige stof. De vloerbedekking is in dezelfde tint gehouden maar dan iets donkerder en loopt tegen de achterwand van de zaal door tot aan het plafond. Aan de rech- terwand zijn drie nissen aangebracht waarvan de zuilen eveneens bekleed zijn met de identieke vloerbedekking. In de nissen hangen drie moderne wandkleden van de hand van Marijcke Stultiens. De linker zaalwand is strak bespannen met auberginekleurig linnen met daar op speelse Italiaanse lichtarmaturen. Het plafond bestaat uit lamellen in een gele tint met daartussen ingebouwde spots. Alle kleurnuances in het interi eur zijn scherp geaccentueerd met zwarte vloerbedekking. Het lijnenspel in de zaal zet zich voort naar het pro jectiescherm. Er zijn twee kaders aan gebracht waarvan het eerste zuiver de coratief is en in de hoofdkleur van de zaal is gehouden. Het tweede normale zwartkader hangt een halve meter ver- Boven: De in warme tinten gehouden aantrekkelijke zaal kreeg nog een extra accent door de decoratieve wandkleden Onder: De ruime cabine met de geautomatiseerde projectie-installatie der naar achteren waardoor een verras sende dieptewerking wordt verkregen. Een voorgordijn is overbodig omdat er een continu breedbeeld diaprojectie is. Studio en Luxor hebben samen één ca bine. Beide zalen kregen nieuwe pro jectoren van het type Philips FP 30

Film | 1977 | | pagina 9