NIEUWE ENTREE APELDOORN Links: de pui van het Tivoli Theater wordt op het ogenblik met stoom onder hoge druk gereinigd. Aan de nieuwe entree wordt nog druk gebouwd. Linksonderhet interieur van Tivoli I, opvallend is het speelse gebruik van baksteen in de wanden. Rechtsonder: Tivoli 2. Vooral de benedenhal zal ingrijpend gewijzigd worden. Er komen volko men nieuwe opgangen naar de boven gelegen zalen. Vroeger had het theater traditiegetrouw twee symmetrische trapopgangen. De ene zal zelfs hele maal verdwijnen. In de tweede fase van de verbouwing zal de grote theaterzaal worden opgedeeld in drie bioscopen: op het balkon Grand 3 en de beneden zaal zal in de lengterichting worden opgedeeld waardoor dan Grand 1 en 2 zullen ontstaan. Met dit grote werk zal in de loop van de zomer worden begonnen. De laatste stap is dan de aanpassing van de voorgevel. Het is op vallend te zien hoe het publiek rea geert op de ongemakken die een ver bouwing nu eenmaal met zich mee brengt. Overal in het gebouw vindt men verontschuldigingen voor de over last. Maar men leeft bijzonder mee en informeert voortdurend bij het perso neel hoe de verbouwing vordert. Voor zover het zich nu laat aanzien verloopt alles voorspoedig en zal men binnen de gestelde termijnen de verschillende ver bouwingsfases af kunnen sluiten. Om de geweldige verbouwingswoede te illustreren is het misschien wel interes sant te vermelden dat men bij de aan leg van de kanalen voor de luchtbehan delingsinstallatie een kleine misreke ning maakte en op een bepaald mo ment terecht bleek te komen in het naast het theater gelegen woonhuis. Maar ook dit ongemak werd snel her steld en het gat zit nu op de juiste plaats. De tweede thans lopende verbouwing is die van het Tivoli Theater in Apeldoorn. Deze bioscoop onderge bracht in Tivoli b.v. is een 50% belang van Jogchems Theaters en de familie Nijland. Het gebouw is uniek gelegen aan de Nieuwstraat in het centrum van Apeldoorn. Het bijzondere is ook de beschikking over een geweldige opper vlakte rond het gebouw die dienstbaar gemaakt kan worden als parkeerterrein voor het publiek. Op dit moment wordt de ibuitenlant van het gebouw flink onder handen genomen. De gevel wordt helemaal schoongestoomd zodat de originele baksteen weer zichtbaar wordt onder de oude witte verflaag. Drie van de vier geplande nieuwe zalen zijn thans gereed. Op de benedenver dieping Tivoli 1 en 2 eveneens weer de oude benedenzaal in de lengterichting opgedeeld. Boven vindt men Tivoli 3 gelegen achter het balkon van de grote zaal direct boven de hoofdingang. De entree biedt nu nog een zeer chaotische aanblik, maar ook hier is het publiek zeer meelevend en buitengewoon nieuwsgierig. Sinds de verbouwing is het bezoekcijfer behoorlijk omhoog geschoten. Het oude balkon moet dus nog worden aangepakt. In welke vorm dat zal gaan gebeuren staat nog niet geheel vast. Er zijn plannen voor een totale moder nisering, maar er is ook een alterna tief in de vorm van een grondige op knapbeurt. De eerstkomende weken zal definitief beslist worden hoe Tivo li er uiteindelijk uit zal gaan zien. In het najaar zal dan een viertal biosco pen op een en dezelfde plaats nog meer aan de wensen van het Apel- doornse publiek tegemoet kunnen ko men.

Film | 1977 | | pagina 19