PRODUKTIC PASTORALE 1943 DOCTOR VLIMMEN NIEUWS VAN POLYGOON De opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Pastorale 1943', naar de ge lijknamige roman van Simon Vestdijk zijn op het ogenblik in volle gang. De Spiegliel Filmproductiemaatschappij b.v. van Wim Verstappen en Frans Rasker heeft zich vol energie op dit nieuwe project geworpen. Een bijzonderheid is de rol die Sylvia Kristel hierin speelt. Na grote internationa le successen weer terug in Nederland vertolkt zij de rol van een onderwijzeres in een Betuws dorp, die haar relatie met een Duits officier uitbuit om informatie naar Duitsland door te kunnen seinen. Op onderstaande werkfoto: het team in actie, linksboven v.l.n.r. Pim Vosmaer, Manon Alving, Renée Zoutendijk en regisseur Wim Verstappen. In de Belgische provincie Brabant zijn de opnamen begonnen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm TDoctor Vlim- men', onder regie van Guido Pieters. Producenten zijn Gerrit Visscher van Cinecentrum en Jef Vliegen van Cine ma. De"film gaat in februari 1978 in Neder land en België in première. Hoofdrollen worden vertolkt door Peter Faber, als Doctor Vlimmen, en Roger van Hooi als de advocaat Dacka. Voor de verfilming van de trilogie Doc tor Vlimmen zijn ruim 50 acteurs en actrices gecontracteerd w.o. Leo Beyers, Eddy Brugman, Manfred de Graaf, Cox Habbema, Chris Lomme, Johan te Slaa, Monique van de Ven, Helmert Woudenberg en Erik van 't Wout. De speelfilm Doctor Vlimmen komt tot stand met medewerking van de Stichting Produktiefonds voor Neder landse films. De opnamen vinden tus sen 24 juli en 10 september in Neder land en België plaats. De film vertelt het verhaal van de vee arts Dr. Vlimmen die in de dertiger ja ren het middelpunt wasvan een roddel campagne in het dorpje Dombergen. Zijn liefde voor dieren en mensen leid de er toe dat hij uiteindelijk in de dorpsgemeenschap werd geaccepteerd. De film zal worden uitgebracht door Concorde Film Den Haag. Het Polygoon Journaal nummer 31 schenkt aandacht aan de Nationale Kampioenschappen Schoonspringen in Den Helder, waarbij alle titels gingen naar leden van de Haagse Vereniging 'De Morgenstond'. Voorts een impressie van de jaarlijkse traditionele bijenmarkt in Veenendaal, waar miljoenen bijen bijeen werden ge bracht. Als tweede sportonderwerp deze week, de laatste dag van de Vierdaagse van Nijmegen, waarbij de blaren wederom niet geteld konden worden. In kleuren vervolgens een verslag rond om een vliegerfeest in de Bijlmermeer, wat onlangs werd georganiseerd. Voor de komende weken kunnen re portages verwacht worden omtrent het stoomtreinenbestand in Nederland en het werk van de vele reddingsbrigades langs de Nederlandse kust.

Film | 1977 | | pagina 20