TECHNIEK STOELEN PERSONEEL vervolg van pagina 5 Een andere bijzondere vitrine is de reusachtige lichtbak aan de buitenkant van de theaters die de voorbijganger attent maakt op het Bioscoopcentrum Catharijne. Een in slagvast materiaal uitgevoerde lichtbak bestaande uit een oranje ondergrond met daarop zwarte belettering. Ook verder in Hoog Catharijne beschikt men nog over een tweetal vitrines. De ze zijn geplaatst onder aan de hoofd trap bij de traverse. De verdere beweg wijzering naar de bioscopen zal binnen afzienbare tijd nog verbeterd worden. Alle vier bioscopen zijn aangesloten op de centrale luchtverversingsinstallatie van Hoog Catharijne. En bovendien nog op het sprinklersysteem en een centrale brandmeldinstallatie. De cabi nes van 2, 3 en 4 zijn uitgerust met Philips FP 30 non-rewind projectoren. De cabine van 3 en 4 zijn gecombi neerd en beslaat de volledige zaal breedte van de beide bioscopen zodat een prettig ruime cabine is onstaan waar alle apparatuur overzichtelijk is opgesteld. De cabines van 1 en 2 zijn door een eenvoudige doorbraak ook gecombineerd. Zaal 1 is uitgerust met 70 mm apparatuur. Een pikant detail is nog dat al deze techniek bediend wordt door de enige gediplomeerde operatrice in ons land nl. mevrouw Van der Eist. Zij kan de techniek uit stekend de baas en heeft alleen af en toe wat hulp nodig bij het hoog optil len van de zware trommels voor de 70 mm-machines. In alle bioscopen zijn stoelen geplaatst van Rank uit Engeland een alleen-im port van het Wolff-concern. De stoelen in zaal 2 zijn in een extra luxe uitvoe ring met beklede ruggen geleverd. Ze zijn bekleed met een fantasiestof zoals die ook toegepast wordt bij de bekle ding van vliegtuigstoelen. De stoelen in de 438 zitplaatsen tellende grote 'con- gres'zaal zijn een speciale uitvoering in het bijzonder voor auditoria. Ook de cabine van zaal 1 en 2 is verbonden. Op de voorgrond de 70 mm-apparatuurop de achtergrond de FP 30 van zaal 2. Het opnieuw stofferen van beschadig de stoelen of bij renovaties doet men in eigen beheer. Voor dat doel be schikt men over een eigen onderne ming in de vorm van Ufio Interieur b.v. Ook beschikt men in het noorden van het land over een goed geoutilleer de technische dienst die vroeger in eigen beheer ook de bouw van automa ten voor haar rekening nam. De heer H. Sprong de bedrijfsleider van alle Utrechtse bioscopen binnen het Wolff-concern vertelt dat men om het gehele Bioscoopcentrum Catharij ne 's avonds te bemannen in totaal met negen personen werkt, t.w. vijf voor 1 en 2 en vier voor de zalen 3 en 4. Nachtvoorstellingen worden er in Ca tharijne niet gedraaid. Dat lijkt hem ook niet nodig. Er zijn in Utrecht al mogelijkheden om zeven nachtvoor stellingen te zien en dat is ruim vol doende gebleken. Catharijne heeft duidelijk een centrum functie en ligt niet direct in een uit gaansgebied dat 's nachts publiek trekt. Om het publiek een zo groot mogelijke service te bieden is er ook een afspraak dat de fietsenstalling open blijft tot de laatste voorstelling is afgelopen en ook de laatste bussen houden bij het ver trek rekening met de bioscoopbezoe kers. Samenvattend kunnen we concluderen dat Utrecht een volwaardig goed ge outilleerd bioscoopcentrum rijk is bin nen het uitgebreide en ook nog niet voltooide totale Hoog Catharijne com plex.

Film | 1977 | | pagina 11