ij SI 1 BENOEMING OP C.R.M. VOORZITTERSWISSELING NEDERLANDS FILMMUSEUM AFSCHEID DRS. A.H.B. BRIELS NIEUWS VAN POLYGOON vorig jaar en geheel in eigen beheer uit gevoerd evenals het totale ontwerp tot aan de technische installaties aan toe. De burgemeester van de gemeenten Roosendaal en Nispen, de heer Schneider verrichtte de officiële opening met een druk op de knop van de projectie-automaat in de zaal. In totaal heeft men slechts tien dagen geheel moeten sluiten, verder is gedurende de hele bouwperiode door gedraaid. Sinds 1 december jl. heeft de heer Bakx ook het Luxor Theater in Roosendaal in huur zodat hij op deze wijze de programmering voor Roosen daal beter kan coördineren. Al met al weer een aanwinst voor West-Brabant en een verbetering van de recreatie mogelijkheden. City 1 City 2 Een kijkje vanuit de cabine in de zaal van City 1. Tot hoofd van de Directie Kunsten van het ministerie van CRM is per 1 febru ari 1978 benoemd drs. J.H.Knopper. Hij volgt drs. Th. van Velsen op, die hoofd is geworden van de Dienst voor Schone Kunsten in Den Haag. Op 1 de cember 1977 heeft in Den Haag een drukbezochte receptie plaatsgehad, waarbij gelegenheid was om van de heer Van Velsen afscheid te nemen in zijn functie van hoofd van de directie Kunsten van C.R.M. Voorafgaand wer den woorden van afscheid gesproken, onder meer door de toenmalige minis ter van C.R.M., mr. H.W. van Doorn. Drs. Knopper 42 jaar is directeur van de Twentse Schouwburg te En schede en bekleedt daarnaast nog di verse andere funkties in de kunstwe reld. Door het vertrek van drs. Van Velsen kwam tevens de functie van plaatsver vangend directeur-generaal voor Cul turele Zaken vacant. Met ingang van 5 december 1977 is hiertoe benoemd de directeur van Musea, Monumenten en Archieven, PJ. Yperlaan, met dien ver stande, dat ieder van de directeuren Kunsten en MMA als plaatsvervangend directeur-generaal optreedt voor die zaken, die uitsluitend op zijn directie betrekking hebben. Mr. E.L.L. de Wilde is op eigen ver zoek afgetreden als voorzitter van de Stichting Nederlands Filmmuseum, welke functie, hij circa veertien jaar heeft vervuld. De heer De Wilde blijft wel aan als be stuurslid van het Nederlands Filmmu seum. Tot nieuwe voorzitter van het Filmmu seum is benoemd Mr. G.J.P. Cammel- beeck te Amsterdam. Op 2 december j.1. heeft Drs. A.H.B. Briels afscheid genoemen als docent van de Nederlandse Film- en Televisie academie. Daartoe vond een receptie plaats in het gebouw van de academie aan de Overtoom te Amsterdam. Dit afscheid is een gevolg van zijn gezond heidstoestand en kan tevens worden gezien als een afsluiting van zijn car rière, die hem onder meer bracht op de post van directeur van de Katholieke Filmcentrale, welk instituut vele jaren als orgaan voor de zuidelijke nakeuring van films fungeerde, en adjunct-direc teur van het Nederlands Filminstituut. De heer Briels heeft vooral ook ver maardheid gekregen als filmhistoricus, in welke hoedanigheid hij tal van inte ressante werken heeft geschreven. Wij wensen de heer Briels en zijn echt genote op hun verdere levenspad het allerbeste toe en wij hopen, dat hij in ieder geval de gelegenheid zal hebben om zijn wetenschappelijke arbeid op filmhistorisch terrein voort te zetten. Polygoonjournaal nummer 1-1978 be staat zoals gebruikelijk uit een over zicht van de belangrijkste gebeurtenis sen van 1977, onder de titel, 'Hink, Stap, Sprong', samengesteld door Kees Stip en van commentaar voorzien door Philip Bloemendal. Voor het volgende journaal kan o.m. verwacht worden een impressie van het jonge leven in de Nederlandse dieren tuinen in kleur, terwijl voorts aandacht besteed wordt aan een nieuw type 'au towrakken-vernietiger'.

Film | 1978 | | pagina 10