Première 'Rembrandt fecit 1669' FEESTELIJKE OPENING VAN HET REMBRANDT-COMPLEX IN EINDHOVEN In Eindhoven vond op 14 december jl. de feestelijke opening plaats van de vijf nieuwe Rembrandt bioscopen in de Vrijstraat. Deze vijf nieuwe zalen zijn gebouwd in het complex dat de vroegere theaters Rembrandt en Select om vatte. Onder de tonen van de plaatselijke P.T.T.-Harmonie betra den de vele gasten het schitterende complex. Onder hen bevond zich de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant mr. Van der Harten en de burgemeester van de gemeente Eindhoven, de heer Van der Lee met hun echtgenoten. B.E.M.-Commissaris, mr. J.H. Passtoors, begroet de commissaris van de Koningin in Noord-Brabant en zijn echtgenote. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer Passtoors, commissaris van de B.E.M, en vervolgens namens de directie door de heer Van Willigen. Zij schetsten beiden in het kort de ontstaansgeschiedenis van resp. het Rembrandt Theater en de activiteiten van de B.E.M. in Eindhoven. In zijn officiële openingswoord prees burgemeester Van der Lee het initiatief van de B.E.M, om tot grootscheepse renovatie van het Rembrandt complex over te gaan. Hij was er van overtuigd dat zijn gemeente op deze wijze in staat zou blijken om de positie op de landelijke ranglijst te kun nen handhaven. Vervolgens speelde de P.T.T.-Harmonie als intermezzo en daarna vond een voorvertoning plaats van de film 'Star Wars'. Na de vertoning van de film bleef een groot aantal gasten nog geruime tijd in de foyers bijeen voor een informele ontvangst. In het volgende nummer van 'Film' zullen wij uitgebreid aandacht besteden aan het gehele zalencomplex. Op dinsdag 13 december jl. vond in het Tuschinski Theater in Amsterdam in aanwezigheid van HM. de Koningin en H.K.H. Prinses Beatrix de première plaats van de nieuwste speelfilm van Jos Stelling, 'Rembrandt, fecit' 1669'. Onder de genodigden bevond zich een groot aantal burgerlijke autoriteiten. Na afloop van de voorstelling werden de hoofdrolspelers aan de hoge gasten voorgesteld. Burgemeester Van der Lee en zijn echtgenote worden door B.E.M.- directeur Van Willigen ontvangen. Begeleid door burgemeester W. Polak (links) en de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland; de heer R. de Wit, betreden de koninklijke gasten het Tuschinski Tlieater.

Film | 1978 | | pagina 7