V Grand Breda nu met Cinesol In Breda werd op 21 december jl. in het complex van het Grand Theater een nieuwe bioscoop geopend onder de naam Cinesol. De naam is een samentrekking van cine en entresol omdat de bioscoop op een soort etage is gebouwd op het oude toneel van het Grand Theater. Onmiddellijk nadat de mogelijkheid zich voordeed om van huurder, eige naar te worden, in december 1976, besloot de exploitante, mevrouw Koopal om te zoeken naar uitbrei dingsmogelijkheden in het totaal 1200 vierkante meter tellende complex in het hartje van Breda. De ruimte waar thans de nieuwe Cinesol is ontwikkeld werd vroeger gebruikt als pakhuis. Het allereerste ontwerp, een bioscoop op de begane grond werd zonder meer van de tafel geveegd als een te eenvoudige oplos sing. Toen kwam men op het idee om een soort verdieping te creëren, waardoor de mogelijkheid zou ontstaan om meer ruimte te benutten. Zo kreeg men beneden een aparte toiletgroep met een soort bar annex foyer en kon men boven meer stoelen plaatsen dan in de oorspronkelijke opzet n.1. 91. De broer van mevrouw Koopal, de heer Waskowsky tekende voor de totale architectuur, zowel binnen als buiten. Eerder realiseerde hij de bouw van de Mignon bioscoop op het balkon van het Grand theater. De gezellige benedenhal/foyer De aantrekkelijke entree De uiteindelijke plannen kregen in januari 1977 definitief gestalte, maar de uiteindelijke start van de bouw zou nog de nodige problemen met zich meebrengen, aangezien een voorzie ning moest worden getroffen voor een nooduitgang aan de achterzijde van het pand, waarvoor door een aantal om wonenden recht van overpad verleend moest worden. Deze problemen zijn echter allemaal opgelost en op 15 sep tember van het vorig jaar kon de bouw beginnen. In amper drie maanden tijd was het nieuwe theater gereed. Opval lend is de bijzondere kleurencombina tie in de zaal. De stoelen zijn van het type Rank-Viceroy en uitgevoerd in paarse stof. De wanden zijn in groen gehouden en de vloerbedekking is bruin. Bijzonder is ook het gebruik van picto- grammen in plaats van de gebruikelijke aanduidingen. Een complex van drie bioscopen

Film | 1978 | | pagina 8