Vf^êfl City Roosendaal geheel herbouwd enorme pijpela met 365 zitplaatsen en qua accomodatie volkomen uit de tijd. Bijgestaan door zijn adviseur, de heer Benner, begon men de plannen nader uit te werken. Men kwam tot een gedurfd project. Het kwam er bijna op neer dat er geen steen op de ander zou blijven, behalve dan de bovenzijde van de voorgevel aan de Brugstraat. In eerste instantie vond de gemeente dat wel erg radicaal, Direct na Kerstmis op dinsdag 27 de cember jl. vond in Roosendaal de officiële opening plaats van het geheel vernieuwde City Theater. Sinds begin 1975 is de heer Bakx, eigenaar/directeur van het City Thea ter. De familie Briggemans die gedu rende tientallen jaren de bioscoop in Roosendaal had geëxploiteerd trok zich terug en de heer Bakx die tot die tijd nooit meer was geweest dan een enthousiast bioscoopbezoeker en eige naar van het grootste aannemers bedrijf in de regio, liet zich verleiden om bioscoopexploitant te worden. Door zijn goede contacten met de ge meentelijke autoriteiten vond hij al snel een gewillig oor voor de geadvi seerde renovatie van het City complex dat oorspronkelijk bestond uit een De cabine is uitgerust met een nieuwe Philips FP 30 machine met non- rewind. Beneden in de hal bevindt zich een aantrekkelijke wandversiering in de vorm van een met droogbloemen opgemaakte collage van oude filrn- spoelen. Dit idee is van de dochter van mevrouw Koopal, Julia de Nijs, die ook verantwoordelijk is voor de dage lijkse leiding van de nieuwe bioscoop. Plannen voor de toekomst zijn er nog wel. Ruimte in het complex is er ook nog maar in de eerste plaats gaan de gedachten uit naar een eventuele splitsing van het Grand Theater dat thans 625 plaatsen telt en zou kunnen worden omgebouwd tot twee zalen van 400 plaatsen. Maar allereerst zijn er minder ingrijpende plannen, zo als het verfraaien van het voorplein door sierbestrating, het plaatsen van bankjes, bomen en plantenbakken en een decoratieve ommuring van ijssel- steen. In deze eerste paar weken is de waar dering van het publiek reeds duidelijk uit de bezoekcijfers gebleken. Breda heeft er een fijne bioscoop bij- gekregen voor het betere soort film, iets wat door de bezoekers zeker ge apprecieerd wordt. De ruime cabine met de beide Philips FP 3 O-projectoren maar na wat heen en weer gepraat, heeft de 'bouwmeester', want zo noemt de heer Bakx zichzelf het liefst, uiteindelijk toch zijn zin gekregen. De huidige bebouwing met een front breedte van 16 meter en een diepte van 55 meter bevat nu twee achter elkaar liggende zalen met daar over heen gebouwd een ruime cabine over de volle breedte met twee Philips FP 30 machines. City 1 telt nu 175 zit plaatsen in rood uitgevoerd,de wanden en de vloerbedekking zijn in geel en bruin gehouden. In City 2 is een kleiner type stoel gebruikt en heeft nu 323 plaatsen. De hoofdkleur is groen met oranje stoe len uit de Spaanse collectie van de firma Kagenaar. De bouw is begonnen in de tweede week van februari van het-

Film | 1978 | | pagina 9