AMERIKAANSE PRIJZEN VOORGEORGESLUIZER BENOEMING OPERATEURSEXAMENS 1977 doctor vimmen De produktie van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Doctor Vlimmenis praktisch voltooid. Op de foto's boven: regisseur Guido Pieters met geluidstechnici Ron Haanschoten en Wim Vonk (v.l.n.r.) bezig met de dubbing met behulp van het videosysteem. Hans Walter Kramski (rechts) en Karl Heinz Reiber druk in de weer voor de speciale geluidseffecten. Op het Columbus Film Festival in de V.S., is de eerste prijs, de 'CHRIS PLAQUE AWARD', toegekend aan de film 'Het Vlot' van George Sluizer. Kort daarop, op het Birmingham Edu- cational Film Festival in Alabama, sleepte 'Het Vlot' de hoofdprijs 'Best of Festival' Award in de wacht. Per 1 maart 1978 is de heer J.W. Back benoemd tot hoofd van de afdeling Filmprodukties van de Rijksvoorlich tingsdienst. Hij volgt Karel Nort op die dan men pensioen zal gaan. De heer Back is geboren op 14 juni 1939. Na enige jaren in de reclamewe reld werkzaam te zijn geweest is hij overgestapt naar het produceren van films. Gedurende 12 jaar heeft hij ge werkt bij Toonder Studio's, voorname lijk als produktieleider. Hij behaalde dit jaar zijn kandidaatsex amen rechten. Voor zijn doctoraalstu die heeft hij 'massacommunicatie' als één der vakken gekozen. Op woensdag 14 december 1977 zijn in Amsterdam de jaarlijkse operateurs examens van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technische Bio scooppersoneel gehouden. Evenals in de twee laatste voorgaande jaren was de belangstelling relatief groot. Er meldden zich in totaal 57 kandidaten aan, tegen 48 in 1976 en 51 in 1975. Voor het examen ter verkrijging van het Praktijk-Certificaat waren 33 gega digden. 24 kandidaten slaagden voor dit examen, 4 werden gedeeltelijk afge wezen en 2 kandidaten verschenen niet op het examen, waarvan 1 wegens ziekte. Van de opgekomen kandidaten voor dit certificaat slaagde dus 78% Aan 3 geslaagden kon het Praktijk-Cer tificaat nog niet worden uitgereikt, omdat zij niet het vereiste aantal prak tijkuren bereikt hadden. Voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B waren er 11 kandi daten (1976: 13; 1975: 9). Van hen slaagden er 8 voor een of meer vakken, waardoor 5 diploma's A en 1 diploma B werden verworven, en de overig 2 moeten nog in tenminste één vak exa men doen om een diploma te behalen. Drie kandidaten werden voor alle vak ken afgewezen. Het aantal geslaagden met diploma zou dus hier gesteld kun- ken worden op 54%. Tenslotte deden 13 kandidaten uitslui tend het zogeheten brandweerexamen waarvoor 11 slaagden en 2 moesten worden afgewezen. Voor dit onderdeel slaagde dus 85%. Het totaalresultaat kan dit jaar derhal ve gunstig worden genoemd.

Film | 1978 | | pagina 6