REMBRANDT - EINDHOVEN ZALEN Onder en rechts: Drie voorbeelden van de reusachtige metamorfose die het Rembrandt/Select-complex heeft ondergaan Allereerst de gevel die een eigentijds, enigszins futuristisch karakter gekregen heeft. DaaronderDe zaal Rembrandt-1 na de verbouwing en het oude Rembrandt 'Dieater Rechts: de ruime entreehall met de ingang van zaal 1 vast dat men met deze troefkaart in handen iets zou gaan doen. Men ging piekeren over een face-lift en kwam al gauw tot de conclusie dat zoiets toch niet de oplossing was en men het grootser aan zou moeten pakken. Dat vereiste natuurlijk een grondige voor bereidingstijd. In overleg met architect Cees den Heijer uit Haarlem die ook werkte aan o.a. het Casino in Breda en de beide Scène bioscopen in Arnhem kwam een ambitieus plan uit de bus voor maar liefst vijf bioscopen. Boven dien kwam men in deze nieuwe opzet met nog een veel ruimer stoelenplan dan beide vroegere zalen gekend had den tot in totaal meer zitplaatsen dan voorheen. Trouw aan de reeds lang gevolgde B.E.M.-policy dat de bezoeker zich echt uit moet voelen is men ook hier weer uitgegaan van de verwerking van goede materialen en vooral niet beknib belen op de afwerking. Vast tapijt door het gehele theater is traditie ge worden. In een gesprek met directeur Van Willigen in het Amsterdamse B.E.M.-hoofdkantoor verklaart hij nog eens nadrukkelijk dat hij bijzonder hecht aan de sfeer in een bioscoop. Hij heeft een afkeer van lopertjes in de gangpaden en dan zeil tussen de stoe len. Overal waar vernieuwingen plaats vinden zal het nieuwe concept worden doorgevoerd. Ook de nevenruimten zijn heel belangrijk zegt hij. In een foyer moet je prettig kunnen verblij ven en niet samengepropt staan terwil- le van het nuttige zaaloppervlak. Uit bijgaande foto's blijkt wel zeer duide lijk dat men in deze opzet bijzonder goed geslaagd is. Zowel beneden als boven treft men een ruime hall aan met alle faciliteiten. Zaal 1 telt 525 stoelen en is in hoofd zaak in rode tinten uitgevoerd. Zaal 2 is sterk amfitheatersgewijs opgebouwd en heeft 220 zitplaatsen, de zaal is geel

Film | 1978 | | pagina 9