llllll m Br** in WEER OVERHOOP OPEN DAG de achterzijde uit te breiden met een aantal woningen. De huizen werden ge kocht en het hele oorspronkelijke bouwplan overhoop gegooid en er werd nog een foyer bijgebouwd. Zo ontstond het Alpha Theater met 173 stoelen dat thans de naam Alhambra 2 draagt. In de jaren '75/'76 bleek echter het filmaanbod voor premièretheaters be trekkelijk gering en deed zich een steeds sterkere behoefte gelden naar move-over mogelijkheden. Het publiek was in Enschede zo lang zamerhand wel gewend geraakt aan het feit dat er altijd aan het Alhambra Theater gesleuteld werd. De oude heer Lievenboom ging ook steeds met zijn tijd mee en aan die mentaliteit is het te danken dat er nu een zeer eigen tijds bioscoopcomplex is ontstaan. De ene face-lift volgde op de andere. Er ontstonden plannen voor twee kleine zalen. Daarmee zou dan de beschikba re ruimte binnen het gebouw volledig en zeer efficiënt benut zijn. In augus tus vorig jaar kregen de plannen voor Alhambra 4 en 5 definitief vorm en in december was de verbouwing voltooid. Op de plaats waar in het oorspronke lijke gebouw de hall en trap waren gele gen bevinden zich nu twee bioscopen met resp. 67 en 65 prima zitplaatsen. Waar nu het doek van zaal 4 hangt zat eerst de entree en de kassa. Men moet wel een regelmatige bezoeker zijn ge weest wil men de stormachtige veran deringen uit elkaar kunnen houden en nog iets terugvinden van het vroegere Alhambra. Op zaterdag 25 februari jl. kon het pu bliek een kijkje komen nemen en werd er een open dag georganiseerd. Ieder een was welkom had in een paginagro te advertentie in de plaatselijke pers gestaan. De hele dag werden er trailers en journaals gedraaid en tegen inleve ring van een bon was er voor iedereen een gratis consumptie. Bovendien was er nog een prijsvraag uitgeschreven waarop een groot aantal inzendingen binnenkwam. Het succes was overwel digend, naar schatting zo'n 4 a 5000 mensen (aantal ingeleverde consump tiebonnen!) bezochten de nieuwe aan winst. Mensen die in geen jaren meer een bioscoop hadden bezocht konden de verleiding niet weerstaan en waren verrast. Een prima initiatief dat zeker navolging verdient. De ruime benedenhall annex foyer Alhambra 1 voorheen Studio A Rechtsboven: de cabines van de zalen 4 en 5 zijn boven elkaar Alhambra 2 het voormalige Alpha Theater gebouwd Alhambra 3 de oorspronkelijke grote zaal 'S""* USm& tllftfciïPlfti «MR».-

Film | 1978 | | pagina 13