in dit J.G.J. BOSMAN 70 JAAR Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoophond nummer 6 16 maart 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerijPoortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 J.G.J. Bosman 70 jaar pagina 1 Produktie pagina 2 Nieuwe bioscopen pagina 4 Bondsnieuws pagina 6 Nieuwe films pagina 7 Premières pagina 8 Het bereiken van de 70-jarige leeftijd is in een mensenleven stellig iets om bij stil te staan. Dit geldt zeker ten aanzien van een van de grand old men in de sector van film en bioscoop, de oud-Bondsvoorzitter en het ere-lid J.G.J. Bosman, die zijn verjaardag op 12 maart in de fa miliekring heeft gevierd. De heer Bosman heeft nu al weer vijf jaar geleden zijn functie van Bondsvoorzitter neergelegd, waarmede zijn directe relatie met de Ne derlandse Bioscoopbond eindigde. Indirect ging het contact echter geenszins verloren. Op nadrukkelijk verlangen van het Hoofdbestuur is hij enige vooraanstaande functies blijven vervullen in stichtingsbe sturen, waarin de Bond is vertegenwoordigd. Deze functies zijn het secretariaat van het Productiefonds voor Nederlandse Films, het voorzitterschap van de Stichting Nederlandse Filmstudio en het se cretariaat van de Stichting Bio-Vacantieoord. Het is bijzonder verheugend, dat de heer Bosman zijn grote kennis van zaken en ervaring en zijn bijzondere kwaliteiten nog een aantal jaren heeft willen aanwenden in het algemeen belang van het Neder landse film- en bioscoopwezen. Zijn grote betekenis voor deze sector is vooral hierin gelegen, dat hij dit algemeen belang altijd benaderde vanuit een duidelijke visie, waarbij de samenhang tussen de proble men nimmer uit het oog werd verloren. Aldus heeft hij zich na de oorlog als Bondsdirecteur ingezet voor de herbouw van het bedrijf en de organisatie en heeft hij in de vijftiger jaren het vraagstuk van de nationale film aangepakt, om enige zeer essentiële zaken te noemen. Er zijn intussen heel wat jaren verlopen, doch ondanks de sterke ver anderingen die zich in de bedrijfstak en daar buiten hebben voorge daan, is in menig geval de weg die hij destijds heeft gewezen nog steeds de goede weg gebleken. Heeft het Hoofdbestuur het op hoge prijs gesteld dat de heer Bosman nog een aantal jaren functies heeft willen uitoefenen, omgekeerd zal het ook door hemzelf als zeer positief zijn ervaren, dat hij niet plot seling en volledig moest omschakelen van een uitermate actieve maat schappelijke functionering naar de op de persoonlijke situatie gerich te bezigheden die na de pensionering de tijd gemeenlijk geheel of grotendeels plegen te vullen. Overigens heeft de heer Bosman van het begin af de vooropgezette bedoeling gehad zijn functies geleidelijk neer te leggen, opdat er echt sprake zou zijn van een overgangsperiode. Zo heeft hij zijn taken bij het Productiefonds en Bio intussen beëindigd. Het behoeft wel geen betoog, dat de door de heer Bosman uitgestip pelde gedragslijn voor de organisatie het belangrijke voordeel heeft gehad in alle rust te kunnen zoeken naar een oplossing van het pro bleem van diens opvolging in zijn vele functies. Wij feliciteren de heer Bosman van harte met zijn 70ste verjaardag en wensen hem nog zeer vele jaren van gezondheid en geluk toe. In onze felicitaties betrekken wij natuurlijk ook mevrouw Bosman, alsmede kinderen en kleinkinderen. v.T. FILM Bij de voorplaat Het Alhambra Theater in Enschede in een complete nieuwe jas. De gemeente droeg ook een steentje bij door de verfraaiing van de Bolwerkstraat.

Film | 1978 | | pagina 9