KERKRADE HEEFT NA TIEN JAAR WEER EEN BIOSCOOP ZEER STERKE ZAALHELLING Op het moment dat burgemeester J. Smeets op 26 april het Wijn- grachttheater opende, kwam er een eind aan een periode van tien jaar, waarin de bevolking van Kerkrade in haar eigen stad 'geen bio- scoopje kon pikken'. IIMVALIDENLIFT Dit feit was uiteraard ook de heer Stephan Fonke, exploitant van bio scopen in Echt en Heythuizen, niet ontgaan. Toen hij dan ook twee jaar geleden werd benaderd door het Ge meentebestuur van Kerkrade nadat hij al een aantal jaren zonder resultaat naar mogelijkheden had gezocht om een theater aldaar te kunnen vestigen om gedurende een aantal dagen per week bioscoopvoorstellingen te ver zorgen in de door de gemeente te bou wen schouwburgzaal, welke gesitueerd zou worden in een overdekte winkel passage, greep hij deze kans met beide handen aan. Nu ongeveer twee weken na de ope ning kan de heer Fonke al tevreden vaststellen dat de resultaten zeer bevre digend zijn. Met name de jeugdvoor stellingen blijken een trekpleister van de bovenste plank. De zeer luxueus uitgevoerde zaal op de eerste verdieping van het ge bouw omvat 600 z.g. 'Spaanse' stoe len in bruin en oranje, waarvan er 405 worden gebruikt voor bioscoopbezoe kers. Opvallend is de zeer sterke zaal helling, waardoor een ongehinderd zicht op het doek gewaarborgd is voor iedereen. Het theater is uitgevoerd in voorname lijk bruine tinten. Zeer donkerbruine schrootjes voor de achterwand. De zij wanden, deels in schoon metselwerk van bruine handvormstenen, deels be kleed met lichtbruine panelen. De vloerbedekking bestaat uit een grijs- bruin tapijt over het gehele vloeropper vlak. Tegen de gemetselde wanden is een sobere versiering aangebracht van koperen elementen, die de indruk wek ken van stolsels van zeer grote metaal- spattend te zijn. De bioscoop wordt bediend door mid del van twee FP-6 projectoren welke omgebouwd zijn op 1800 m spoelen. Verder zijn er twee lampenhuizen met horizontale Xenon-lampen met een vermogen van 2000 W. Duidelijk herkenbaar is de zorg, waar mee getracht is het publiek het zo comfortabel mogelijk te maken. De al eerder genoemde zaalhelling is daar een voorbeeld van, maar ook de vloer lampjes, die de stoelrijen markeren, zijn een opvallend detail. Dan is er een invalidenlift die recht streeks in de zaal uitkomt, waar plaats is gereserveerd voor een aantal invali- denwagens. Ook is er een apart invalidentoilet op de begane grond, waar zich de zeer ruime foyer bevindt, van waaruit men via een zeer brede trap de zaal kan be reiken. Wij kunnen concluderen dat het ook voor het meest verwende publiek goed toeven moet zijn in dit nieuwe theater; zeker als men zo lang versto ken is geweest van een bioscoop als in Kerkrade het geval was.

Film | 1978 | | pagina 10