VERVOLG FILMFESTIVALS 1978 en stond jong en oud steeds met raad en daad terzijde. In 1972 nam hij na 27 jaar afscheid van Cinetone en tijdens de afscheids- bijeenkomst bleek duidelijk hoe popu lair hij zich had weten te maken. Daar na ging hij van zijn bijzonder welver diende rust genieten, maar er was toch haast geen 'filmbijeenkomst' waar Bobby als het maar even mogelijk was, zijn gezicht niet liet zien. Hij is nu voorgoed van ons heengegaan en velen, die met hem hebben gewerkt, zullen zeker van tijd tot tijd nog met dankbare gevoelens aan hem terug denken. Hij ruste in vrede. Ytzen Brusse Sitges (horror films) Teheran (films voor jeugdigen) Cartagena (Spanje) (zeefilms) 7-14 oktober 23 -31 oktober 6 11 november Gespecialiseerde festivals zonder competitie-element: Tashkent 23 mei 1 juni (films van Aziatische, Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse landen) Sorrento 7 14 oktober (films van Scandinavische landen) Festivals van korte films met competitie-element: Krakau 30 mei 4 juni Zagreb 19 24 juni (animatiefilms) Bilbao 27 november 2 december Boven: David van der Linden en Koen van Brunschoten in 'Kinderdood' Onder: Loudi Nijhoffen Gerard Thoolen in 'De Elektriseermachine' Op 8 en 9 mei vond de presentatie plaats van een drietal films, welke tot stand zijn gekomen met subsidie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Als eerste werd vertoond een vijf mi nuten durende film van Christine Koe- nings 'Regen'. Deze fdm maakt deel uit van een veelomvattend project, waarin ook zijn opgenomen schilde rijen, tekeningen, litho's en objecten. Hierna kwam aan bod een film van Vivian Pieters van 12 minuten 'Kin derdood'. Bij het plagen van buur meisjes, bij het rock en rollen in de kerk en bij het stelen van kaarsen uit de kerk, kan je altijd vertrouwen op de bescherming van je vader. Maar dan komt er een dag waarop je ont dekt dat je vader je niet altijd meer kan beschermen. Als laatste T>e elektriseermachine van Wimshurst' (45 minuten) van Erik van Zuylen naar een novelle van Willem Frederik Hermans. Een man wordt aan het sterfbed van zijn grootmoeder ge roepen. Terwijl hij wacht op haar dood, kijkt hij terug op zijn jeugd: elektriseermachines waren zijn beste vrienden.

Film | 1978 | | pagina 8