OPDRACHTFILM 1978 FILMPRIJS VOOR FONSGRASVELD EERVOLLE VERMELDING VOOR NEDERLANDSE LUCHTVAARTFILM NIEUWS VAN POLYGOON An unmarried woman (An unmarried woman) Vase de noces (Vase de noces) 's Werelds vurigste minnaar (The world's greatest lover) De zilverzwendel (Silver bears) Paniek in de sex-kliniek (I will... I willl for now) Thank God, it's Friday (Thank God, it's Friday) De kolos van Rhodos (The colos of Rhodos) Vrouwen die ervan houwen (Female chauvinists) Bloedwraak in Milaan) (Risking) L'hotel de la plage (L'hótel de la plage) Le pays bleu (Le pays bleu) Les petits calins (Les petits calins) La question (La question) De haan van mijn schoonmoeder (Pouic Pouic) Komplot op zee (The golden Vendez-vous) Moonraker (Moonraker) Piranha (Piranha) Pornopretjes in zachte bedjes (Entrechattes) Schoolmeisjes, rijp voor porno (Les collégiennes) Capricorn one (Capricorn one) The Manitou (The Manitou) Nacht zonder zegen (Nederlandse film) Oh God (Oh God) De navolgende filmtitels zijn vervallen: 1) Golden rendez-vous 2) Van een blik tot een moord City Columbia Filmtrust Goiile 1) 2) Meteor Nova Spiendal Tuschinski F.D. Warner Op dinsdag 22 augustus a.s. vindt er in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag, onder het motto 'Opdrachtfilm 1 978', een vertoning plaats van recente industriële en informatieve films. Het gaat om films, die zijn vervaardigd ten behoeve van ondernemingen, organisa ties en (ovcrheids)-instcllingen. Onder meer worden de films vertoond, die door een jury zijn uitgekozen voor inzending naar het internationale indu striële Filmfestival, dat van 25 t/m 29 september in Wenen wordt gehouden. Zoals gebruikelijk zijn er twee prijzen beschikbaar, namelijk de PrLx d'Am- sterdam voor de beste film, bestemd voor een algemeen publiek, en de S.A.M.-prijs voor de beste film voor een gespecialiseerd publiek. Belangstellenden kunnen de vertoning van opdrachtfilms in Den Haag tegen vergoeding bijwonen. Het is vooral van belang voor degenen, die zich alge meen willen oriënteren over de pro- duktie van audiovisuele voorlichtings- en instructiemedia. De organisatie van 'Opdrachtfilm 1978' is in handen van de Stichting Audiovisuele Manifestaties, een samen werkingsverband van de Raad van Ne derlandse Werkgeversverbonden, de Afdeling Filmproduktie van de Neder landse Bioscoopbond, de Stichting Technisch Film Centrum en de Am sterdamse Industrievereniging. Het secretariaat van de stichting is ge vestigd: Postbus 156, 1860 AD Bergen NH; tel.: 02208-63 16. Eind juli wordt op ruime schaal een vouwblad verspreid, waarin nadere ge gevens over 'Opdrachtfilm 1978' zijn vermeld. Hierin is ook een aanmel dingsformulier voor deelname opgeno men. Tijdens het 'Internatonal Rehabilita- tion Film Festival' dat van 4-5 mei 1978 te Washington, D.C., U.S.A. werd gehouden, heeft de Nederlandse regisseur Fons Grasveld een 2e prijs in de categorie 'Mental Health' verwor ven voor zijn film 'Do I Really Want To Die?'. De film werd door het Ministerie van C.R.M, naar het festival ingezonden. Op het 4e Internationale Festival van films over lucht- en ruimtevaart te Pa rijs heeft de Nederlandse film 'Think Customer' een eervolle vermelding ge kregen in de categorie 'trainingsfilms'. 'Think Customer', die eerder op het Internationale Industriële Filmfestival een eerste prijs ontving, werd gemaakt door Carillon Audiovisual Media (Ca rillon Producers) te Amsterdam in op dracht van de K.L.M. De film behandelt de relatie tussen K.L.M.-employees en de passagiers en wordt toegepast in een personeelsmo tivatieprogramma over sociale vaardig heid. Polygoon journaal nr. 23 geeft indruk ken van de huidige situatie in de Oga- den-woestijn op de grens van Ethio pië en Somaliland, nadat de guerilla- strijders er waren verdreven. Uit Nederland een sfeer-reportage n.a.v. de traditionele 'vlaggetjesdag'; hierbij wordt o.m. ingegaan op de moeilijke situatie van de haringvloot, die, onderworpen is aan strenge vangst beperkingen. Er worden beelden getoond van Neder lands laatste kuiperij in Scheveningen en van een haringpakkerij in Katwijk, die uitsluitend werkzaam is voor de ex port. In kleuren deze week een demonstra tie wielsurfen door een Frans team, dat zich met grote snelheid over het strand bij IJmuiden voortbeweegt.

Film | 1978 | | pagina 14