in dit VERGADERING BONDSRAAD 1978 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 12 15 juni 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Jaarvergadering Bondsraad 1978 pagina 1-5 Bondsnieuws pagina 6 Produktie pagina 7 Premières pagina 8 Rede van de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland ter opening van de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad dd.7junil978 Mijne Heren, Ik heet u van harte welkom op deze jaarlijkse vergadering van de Bondsraad. In het bijzonder begroet ik de ereleden, de heren Bos man, Van Royen en Smulders. Er doen zich als uitvloeisel van de besluiten in de jaarlijkse ledenver gaderingen der afdelingen enige wijzigingen voor in de samenstelling van de Bondsraad. Bij de bioscoopexploitanten is de heer Drs. M. Sanders de plaats komen innemen van de heer F.A. van Opbergen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer C. Geerts moet nog worden voorzien. Bij de filmverhuurders vervangt de heer W. Hemelraad de heer L.J. Paerl. De scheidende Bondsraadsleden die hun funtie sedert de herstructurering van de Bond tien jaar geleden hebben vervuld, zeg ik ten zeerste dank voor hetgeen zij uit dien hoofde in het al gemeen belang van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf heb ben verricht. Ten aanzien van de heren Geerts en Paerl moet ik trouwens nog verder teruggaan, omdat zij ook in de oude Bond, oude dan tussen aanhalingstekens, een aantal functies hebben verricht, waarbij zij de eerste als vertegenwoordiger van de kleine bioscopen, de tweede als typische representant van de groep der onafhankelijke filmverhuurders een belangrijke inbreng hebben gehad in het Bondsgebeuren. Met hen is de oude garde in de Bonds raad weer verder in aantal afgenomen, hetgeen weliswaar geen ab normale ontwikkeling is, doch waardoor toch een zekere leemte ontstaat uit het oogpunt van ervaring, wetenschap omtrent de samenhang van de dingen uit verleden en heden en ook een bezon ken oordeel dat speciaal het voorrecht is van ouderen. Het verheugt mij daarom, dat in onze gelederen de heer W. Hemelraad terugkeert, nadat hij vorig jaar nog de Bondsraad om gezondheidsredenen moest verlaten. De omstandigheid dat de heer Hemelraad weer in ons mid den vertoeft, moet ook hem persoonlijk én met het oog op zijn herwonnen gezondheid én gelet op zijn grote interesse voor Bonds zaken bijzondere voldoening schenken. Ik heet hem hier hartelijk welkom, evenals het nieuwe Bondsraadslid de heer Sanders. FILM Hij de voorplaat Myriam van Loon vertolkt een van de hoofdrollen in de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Meneer Klomp' van Hollandia l-ilmprodukties

Film | 1978 | | pagina 8