IN MEMORIAM ERELID HANS BOEKMAN OVERLEDEN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER G. DUIVEMAN t Op 21 augustus is ons erelid Hans Boekman op de leeftijd van 82 jaar volkomen onverwacht overleden. Met hem is een markante persoonlijk heid heengegaan die ook buiten onze kring zeer bekend was. Zijn grootste bekendheid heeft hij on getwijfeld gekregen in zijn hoedanig heid van voetbalscheidsrechter. Voor de oorlog was hij een van onze ver- maardste arbiters, die ook internatio naal een grote faam had. Hij begon zijn loopbaan als arbiter in 1914. Zeven jaar later leidde hij al zijn eerste wed strijd in de hoogste klasse van de K.N.V.B. Hij was voorts scheidsrechter bij een reeks van interlandwedstrijden. Voor zijn verdiensten als voetbalarbi ter werd hij in 1939 benoemd tot lid van verdienste van de K.N.V.B. In de dertiger jaren ging Hans Boek man zich bewegen op het terrein van de filmimport en -verhuur. Hij leidde enige jaren de N.V. Arfi, verhuurkan toor en reisbioscoop, alsook het ver huurkantoor France-Europe Film. Hans Boekman werd vooral bekend als eigenaar van het verhuurkantoor Film- trust, dat zich voor de oorlog bezig hield met de invoer van Franse films. Hoewel hij zich enige jaren geleden uit de zaak terugtrok, is Filmtrust tot zijn dood zijn grote liefde gebleven. Hans Boekman heeft ook bekendheid gekregen als producent. Voor de oor log vervaardigde hij de films 'Ciske de rat' en 'Kleren maken de man'. 'Ciske de rat' was in ons land een van de na oorlogse topfilms. Van iemand met een zo veelzijdige be langstelling was te verwachten, dat hij zich ook aangetrokken voelde tot het organisatiewerk. In de Nederlandse Bioscoopbond heeft hij sedert 1937 een groot aantal functies vervuld. Hij was vice-voorzitter en lid van het Hoofdbestuur, lid van de vroegere Le denraad, voorzitter, vice-voorzitter en bestuurslid van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, lid van de beide Bondsarbitragecolleges en lid van de Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Een dolle beestenboek (L'animal) De eerste keer (La première fois) Harlan County U.S.A. (Harlan County U.S.A.) Hollywood man (Hollywood man) The hottest show in town (The hottest show in town) Kamp der verloren vrouwen (Nightmare) De leeuw brult om sex (Sign of Leo) Madame Claude (Allo, oui Madame Claude) Met de blote vuist (Bare knuckels) Met 'n tweeling gaat het beter (Sign of twins) Providence (Providence) Raket op vier wielen (Eat my dust) De stier doet het weer (Sign of Taurus) De stuntmannen (Stunts) Superpret in het liefdesbed (Liebesmarkt) Violette et Francois (Voilette et Francois) Stunt-rock (Stunt-rock) Heet gedonder in Tirol (Jubel und Trubel in Tirol) Joe Panther (Joe Panther) On peut Ie dire sans se facher (On peut Ie dire sans se facher) Naam houders exploitatierechten Concorde Corona Gofilex Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Hij vertegenwoordigde de Bond in de Stichting Nederlandse Filmstudio, de Stichting Nederlands Filminstituut en de Stichting Bio-Vakantieoord. Van wege zijn bijzondere verdiensten op organisatorisch terrein werd Hans Boekman in de vergadering van de Bondsraad dd. 15 juni 1971 tot ere lid van de Nederlandse Bioscoopbond benoemd. De culturele belangstelling van Hans Boekman bleef niet tot het medium film beperkt. Met name het toneel had zijn grote aandacht. Hans Boekman was een beminnelijk mens met een groot gevoel voor hu mor. Hij wist deze humor ook uit te dragen. Zij die Hans Boekman hebben gekend, zullen zich ongetwijfeld menig bot-mot van hem herinneren. Hij was een man ook vol vitaliteit, tot het laatst toe. Zijn heengaan laat een grote leegte achter, in het bijzonder natuurlijk voor zijn echtgenote Mevrouw Caro van Eyk. De wetenschap dat zo velen de beste herinneringen aan Hans Boek man bewaren, moge haar in deze moei lijke ogenblikken tot troost zijn. Op de leeftijd van 68 jaar is op 18 augustus overleden de heer G. Duiv-e- man, exploitant van Filmtheater Junushoff te Wageningen. Zijn overlij den komt juist op het moment dat hij nieuwe activiteiten op het gebied van het bioscoopbedrijf in Wageningen wil de ontplooien. Wij wensen Mevrouw Duiveman, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe.

Film | 1978 | | pagina 11