in dit CINEMANIFESTATIE OP KOMST Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 17 25 augustus 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-23 14 85 Ho ofdredac teur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b v Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Cinemanifestatie op komst pagina 1 Produktie pagina 2 Nieuwe bioscopen pagina 4 Produktie pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 9 Voor de zevende maal in successie zal van 25 oktober t/m 1 novem ber a.s. de Cinemanifestatie in Utrecht georganiseerd worden. De Cinemanifestatie heeft zich in de loop der jaren een vaste plaats veroverd in het Nederlandse filmgebeuren en mag zich in toenemen de mate in een stijgende belangstelling verheugen. Dit is in de eerste plaats te danken aan het kwalitatieve peil dat dienovereenkomstig ge stegen is. Ook dit maal heeft men Hans Saaltink bereid gevonden om voor de programmering zorg te dragen. De selectie van de films voor het pro gramma is nog lang niet afgerond, maar van een aantal films is de ver toning in Utrecht al zeker. Uit Engeland de in Cannes bekroonde film 'The Shout' van Jerzy Skolimowski; uit Australië 'Newsfront' van Phillip Noyce; de Duitse cinema zal een belangrijk aandeel in het pro gramma leveren met o.a. 'Aus einem Deutschen Leben' van Theodor Kotulla en 'Die Konsequenz' van Wolfgang Petersen; uit Zwitserland 'Reperages' van Michel Soutter; uit Frankrijk 'La tortue sur Ie dos' van Luc Béraud en uit Spanje 'Aan een onbekende God' van Jaime Chavarri. Van het Amerikaanse continent worden uit Canada 'Panique' van Jean-Claude Lord en 'Skip Tracer' van Zale Dalen verwacht. De Verenigde Staten zullen vertegenwoordigd zijn met 'The Great Ame rican Citizens Band'. De Cinemanifestatie speelt zich traditiegetrouw af in het oude cen trum van Utrecht. Op dit moment wordt nog bezien in hoeverre het mogelijk is om andere theaters in te schakelen dan de tot dusver ge bruikelijke. Vanzelfsprekend zal ook dit keer weer door de organisatie getracht worden om zo veel mogelijk interessante gasten naar Utrecht te halen ter begeleiding van de te vertonen films. Omtrent de vertoning van Nederlandse films op de Cinemanifestatie bestaat op dit moment "nog geen zekerheid. Zodra daarover meer bijzonderheden bekend zijn zullen die bekend gemaakt worden. FILM Bij de voorplaat Het interieur van Cinema 'De Waegh' in Enkhuizen. Susannah York en Alan Bates in ''Ilie Shout'

Film | 1978 | | pagina 5