Enkhuizen kreeg nieuwbouw Dinsdag 4 juli jl. was een belangrijke dag voor heel Enkhuizen en om geving. Na een bioscooploze periode van vier jaar opende Burgemees ter DJ. Krajenbrink van Enkhuizen de nieuwe Cinema 'De Waegh' van de Exploitatiemaatschappij Groot en Van der Heide. Het is een volledig nieuw gebouw op de hoek van het Verlaat en de Erwten- markt. «■HIK!: NIET EENVOUDIG HOOG TEMPO De in de omgeving harmoniërende nieuwbouw van Cinema 'De H De vestiging van deze nieuwe bioscoop is geen eenvoudige zaak geweest. In zijn openingswoord relateerde de bur gemeester aan de moeilijke wordings geschiedenis. De burgemeester werd terstond bij zijn benoeming drie jaar geleden geconfronteerd met de be hoefte van de bevolking aan de vesti ging van een bioscoopbedrijf. Men was ook sinds 1920 niet anders gewend geweest. De aloude Muntbio- scoop van de familie Jelles had echter vier jaar geleden opgehouden te be staan en er moest gezocht worden naar een nieuwe vestigingsplaats. De Vereniging 'Oud Enkhuizen' maak te aanvankelijk bezwaren tegen de vestiging van de bioscoop op het uit gekozen terrein omdat het van oudsher een woonfunctie had gehad. Men vreesde dat het nieuwe gebouw zelfs enige monumentenpandjes in de direc te omgeving zou 'overvleugelen'. Bo vendien was men beducht voor de par keeroverlast die zou kunnen ontstaan bij de vestiging van een bioscoop. Uiteindelijk bleek de ledenvergadering het niet eens met het bestuur van de vereniging en was de roep om een nieuwe bioscoop dermate luid dat het bestuur genoodzaakt was het bezwaar schrift op de ambtelijke wijziging van het bestemmingsplan in te trekken en daarmee de weg vrij te maken voor de bouwvan de nieuwe bioscoop. Zo kon medio januari jl. de eerste paal de grond in en was men in staat op de opgelopen maand vertraging in te lo pen. De initiatiefnemers konden zich gelukkig prijzen met een adviseur als de heer C.J. Jelles, die een van de stu wende krachten achter het hele project is geweest. Zijn vader, Zeger Jelles, was een begrip in Enkhuizen wat be treft het bioscoopbedrijf en hij heeft zo'n 37 jaar de plaatselijke bioscoop geëxploiteerd. Het moet een voldoe ning voor zijn zoon geweest zijn om nu weer een modern bioscoopbedrijf in Enkhuizen gevestigd te zien. In een halfjaar tijd werd een stijlvol eigentijds gebouw neergezet dat vol doet aan de modernste eisen. De kuip-

Film | 1978 | | pagina 8